Slavnosti v Postoloprtech se na příští rok možná přesunou jinam. Letos ale zůstanou na obvyklém místě

Postoloprty – V Postoloprtech na přelomu února a března začala velká rekonstrukce náměstí a centra města, která potrvá dva roky. Na náměstí a v okolí bude většinu té doby komplikovaný pohyb a průjezd, v místě panuje celá řada omezení kvůli stavbě. V této souvislosti vedení města řešilo i otázku, co udělat s tradičními Postoloprtskými slavnostmi, které v posledních letech probíhají obvykle vždy v červnu v oblasti náměstí a zámecké zahrady. Rada města uvažovala i o možnosti mimořádně přesunout oblíbené slavnosti do areálu nového fotbalového stadionu na severním okraji města. Tato varianta by však připadala v úvahu až nejdříve v roce 2025. Letos by slavnosti ještě měly proběhnout „normálně“ v zámecké zahradě, jak zjistila naše redakce.

Město bude všechny možnosti ještě dál zvažovat

O tom, jak to bude dál se slavnostmi, diskutovali členové rady města nyní na začátku března. Radní Karel Srbecký navrhl vzhledem k probíhající rekonstrukci náměstí přesunout tuto událost mimořádně na fotbalové hřiště. „Považoval jsem to za lepší variantu, než aby lidé museli klopýtat přes rozbité náměstí,“ uvedl Karel Srbecký na dotaz naší redakce. Radní se pak dohodli, že situaci a možnosti bude vedení radnice ještě dál zvažovat.

Stadion připadá v úvahu nejdříve příští rok

Letošní slavnosti se ovšem přesouvat nebudou a proběhnou v zámecké zahradě, tak jak je obvyklé už z minulých let. Přesun by připadal v úvahu až nejdříve v roce 2025, potvrdili na dotaz naší redakce starosta Postoloprt Zdeněk Pištora i ředitel Kulturního zařízení města Postoloprty (KZMP) Pavel Panenka. Ještě to však není definitivní a o podobě a místu příštího ročníku se bude dál jednat. „Když rada města rozhodne o přesunu a o tom, že slavnosti budou na stadionu, uděláme je tam, to je jasné. Ale slavnosti by pak měly trochu jiný charakter, museli bychom je od začátku koncipovat jinak a podle toho i sestavovat program. Například na hřišti by se nedala postavit dvě pódia, část pro děti by tedy musela proběhnout jindy, třeba dopoledne, což už zase problematizuje možnost návštěv celých rodin. Potíž by byla i s umístěním stánků, vešlo by se jich tam méně, ale vše se bude ještě znovu detailně zvažovat a projednávat,“ vysvětlil Pavel Panenka, ředitel KZMP, které je hlavním organizátorem slavností.

Letos budou slavnosti 8. června, hrát bude České srdce či Brontosauři

Místo pro letošní ročník slavností se měnit nebude, program proběhne jako tradičně v zámecké zahradě. „Slavnosti proběhnou 8. června. I letos budou nějaké organizační problémy v souvislosti s probíhající rekonstrukcí centra města, ale věřím, že to zvládneme. Například nebude možný vjezd pro umělce a techniku branou z Husovy ulice, v téže ulici budou i uzavřené veřejné WC. Objednali jsme tedy více mobilních záchodů, některé z nich vyhradíme jen pro ženy,“ popsal Pavel Panenka. Mezi účinkujícími umělci letos na slavnostech budou například kapely České srdce, Brontosauři Revival, domácí rockeři Kočkuzblajz a mnoho dalších.  

(na snímku nahoře: slavnosti v Postoloprtech v zámecké zahradě při jednom z minulých ročníků, divákům se předvádějí sympatické orientální tanečnice. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Pokácené stromy, zbouraná zídka u zastávky. V Postoloprtech se rozjela velká přestavba náměstí