Zastupitelé kraje schválili další úseky cyklostezky podél Ohře. Letos se bude stavět i na Žatecku

Lounsko, Žatecko – Značená cyklostezka pro výlety ve volném čase, se zpevněným povrchem, směrovkami, údajích o vzdálenosti v kilometrech a dalšími prvky bude vést podél celého toku řeky Ohře až k jejímu soutoku s Labem v Litoměřicích. Stavbu podporuje Ústecký kraj. Stezka v našem kraji naváže na podobnou Cyklostezku Ohře, která už vede podél stejné řeky také v Karlovarském kraji.

Stezka bude mít v kraji délku 135 km

Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo podporu cyklostezky a záměr její další výstavby. Jeden z úseků stezky se bude letos stavět na Žatecku v oblasti Libočan a Přívlak. „Celková délka trasy cyklostezky jen na území Ústeckého kraje bude měřit 135 kilometrů,“ informoval Vít Hnízdil z oddělení komunikace Krajského úřadu Ústeckého kraje. Vybudování cyklostezky Ohře podle něj patří mezi dlouhodobé priority Ústeckého kraje v oblasti cestovního ruchu a udržitelné dopravy. Cyklostezka stejně tak podporuje výlety, poznávání, sportovní aktivity, zdravý styl života a vhodné a příjemné trávení volného času.

Libočany a Přívlaky

Do celkové délky cyklostezky v kraji zbývá dostavět ještě 22 jejích kratších úseků. Letos mají být vybudovány dva. „Jeden povede mezi Libočany a Přívlaky na Žatecku a druhý mezi Litoměřicemi a Bohušovicemi na Litoměřicku. Zastupitelstvo kraje pro ně schválilo použít z rozpočtu 20 milionů korun,“ vysvětlil Michal Kučera, člen rady Ústeckého kraje a také i rady města Loun a od podzimu i poslanec Sněmovny. Celkové náklady na vybudování komplet celé cyklostezky pro Ústecký kraj přesáhnou podle odhadů 200 milionů korun. Podle představitelů Ústeckého kraje s částí nákladů pomohou peníze z evropských dotací.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Byl jsem jediný, kdo ve filmu Zátopka předběhl, směje se Petr ze Žatce. Zahrál si v nejlepším snímku roku o slavném sportovci

ČTĚTE TAKÉ: Účastníci cyklistické vyjížďky pomohli chlapci z Rané, upoutanému na vozík

ČTĚTE TAKÉ: Starý železniční most přes Ohři u cyklostezky má před sebou už jen půl roku služby. Jeho nástupce již vzniká na břehu pod ním