Pro chlapce z Rané, upoutaného na vozík, zbývá sehnat posledních dvacet tisíc korun. Ještě v srpnu to bylo 120 tisíc

Postoloprty, Raná – Posledních přibližně dvacet tisíc korun zbývá sehnat pro zdravotně postiženého šestnáctiletého chlapce Filipa Ottu z Rané, jehož rodina potřebuje k převážení syna, který je upoután na vozík, speciálně upravené auto. Rodině pomáhají přátelé a další lidé či firmy jako dárci ve veřejné sbírce. Ještě v srpnu chyběla rodině částka kolem 120 tisíc, teď už je podstatně nižší a s tím stoupla i naděje, že auto pro převážení chlapce se skutečně podaří zajistit.

Pomohli účastníci cyklojízdy i nadace Dobrý anděl

„Filipovu rodinu znám osobně a jsem ráda, že se tolik lidí zapojilo do pomoci. Chtěla bych moc všem poděkovat,“ uvedla Iveta Petřivalská, členka občanského a dobročinného spolku Porta Apostolorum v Postoloprtech, který se kromě svých dalších aktivit snaží Filipovi také pravidelně pomáhat. Ve druhé polovině září uspořádali jeho členové například cyklistickou vyjížďku pro veřejnost, jejíž součástí byla i pomoc rodině postiženého chlapce – na příspěvek byly použity peníze ze startovného. „Mezi účastníky se vybralo deset tisíc korun, které jsme v závěru setkání předali Filipovi. Rodině přispěl také Petr Lamač přes Nadaci Dobrý anděl. Daroval 30 tisíc korun, tuto částku pořadatelé rovněž Filipovi předali,“ uvedla na dotaz naší redakce Iveta Petřivalská.

Startovné jako příspěvek poskytla padesátka cyklistů

Cyklistické vyjížďky okolím Postoloprt se podle ní aktivně zúčastnilo 35 lidí a dalších patnáct sice na akci osobně sportovat nepřišlo, ale pro Filipa poslali startovné. „V současné době chybí ještě dvacet tisíc korun. Auto je pro Filipa již připravené u prodejce. Věřím, že se určitě najdou ještě nějací další dobří andělé a Filipova rodina už bude moci snad brzy začít auto používat. Všem, kdo pomohli, děkujeme!“ říká Iveta Petřivalská.

Chlapec potřebuje speciální auto, do běžného se nedostane

Filip Otta se narodil předčasně, při porodu vážil jen 820 gramů. Chlapec se odmalička potýká s řadou zdravotních komplikací, má za sebou také několik operací. Přitom je ale veselý, bystrý, neztrácí optimismus, snaží se sportovat. Navštěvuje také speciální školu. Je však upoután na vozík a do běžného osobního auta se nedostane. Potřebuje speciálně upravený vůz se zdvihací plošinou, aby ho rodina mohla vzít k lékaři nebo třeba na nákupy. Filipovi může pomoci každý, i třeba jen drobným finančním příspěvkem na transparentní účet u nadace Český mozek. Číslo účtu je 1110033/5500, variabilní symbol 2120063. Rodina i přátelé předem děkují všem dárcům.

ČTĚTE TAKÉ: Rodiče Filipa z Rané, upoutaného na vozík, potřebují k převozu syna speciální auto. Přátelé pro rodinu pořádají sbírku, pomoci může každý

ČTĚTE TAKÉ: Rodina z Hříškova během pár hodin přišla o dům. S těžkou situací pomáhali lidé z okolí, posílali dary do sbírky

ČTĚTE TAKÉ: Daruji auto. Už žádný krasavec, ale je na něj spolehnutí. I tak si lidé pomáhají po bouři v Blatně a Stebně

(na snímcích: účastníci cyklistické vyjížďky krajinou kolem Postoloprt a Filip Otta při přebírání darů – úplně dole i s maminkou. Foto: Ivana Petřivalská)