Na Podbořansku letos nebo příští rok začne oprava silnice z Očihova do Kryr a Petrohradu

Podbořansko – Na Podbořansku se chystá rekonstrukce silniční trasy II/224, což je silnice spojující Petrohrad, Kryry, Očihov, Podbořany a Kadaň. Letos nebo pravděpodobněji příští rok začne oprava úseku mezi Očihovem a Petrohradem, vedoucí i přes město Kryry. Tento úsek měří necelých 12 kilometrů. Kromě povrchu vozovky budou opraveny i příkopy, mosty, sjezdy, dopravní značení a některé další prvky.

Vyplývá to z dokumentace stavebního úřadu v Podbořanech, který tento týden zahájil stavební řízení k budoucí rekonstrukci silnice. Investorem bude Krajský úřad Ústeckého kraje; kraj je vlastníkem a provozovatelem uvedené komunikace. Druhá etapa prací naváže na první část oprav na této silnici. Tyto opravy proběhly už před deseti lety, v období kolem roku 2012. Stavební firmy tehdy opravily úsek mezi Kadaní a Očihovem, vedoucí přes Vysoké Třebušice a město Podbořany. Tento úsek měří přibližně 27 kilometrů a náklady tehdy dosáhly skoro 570 milionů korun.

„Součástí rekonstrukce bude oprava mostů, úprava krajnic, příkopů, revize a případná obnova vodorovného i svislého dopravního značení,“ uvádějí k chystané druhé etapě rekonstrukce dokumenty Městského úřadu Podbořany. Stavební řízení v současnosti teprve začalo, následovat bude projednání žádosti o stavební povolení, výběrové řízení na dodavatelskou firmu a další procesy, což ještě vše potrvá několik měsíců. Vlastní stavba bude zahájena buď ke konci letošního roku, nebo v roce 2023. Cena za rekonstrukci bude upřesněna až při výběrovém řízení.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Železniční přejezd v polích na Podbořansku zmizí. Město povolilo jeho odstranění

ČTĚTE TAKÉ: Cyklostezka a výletní cesta pod mostem u Ohře v Žatci jsou uzavřené. Začala příprava k výměně železničního mostu za 155 milionů

ČTĚTE TAKÉ: V neděli mohou zájemci v Žiželicích opět nastoupit do vlaku. Počkali si deset let