Nevíte si rady? Ozvěte se, pomůžeme! V Ročově nabídli pomoc seniorům při registraci na očkování

Louny, Ročov – Seniorům nad 80 let, kteří mají zájem přihlásit se na očkování proti Covid-19, ale cítí, že by mohli mít problémy s povinnou registrací v prostředí internetu, nabídli po městu Louny svou pomoc také pracovníci městysu Ročov. Úřad podobně jako v Lounech zveřejnil výzvu, ve které nabízí poradit s registrací a zařídit vše potřebné pro všechny seniory z Ročova a okolí ve věku nad 80 let.

Výzva je na webu, každý senior dostane do schránky i letáček

„Výzvu jsme zveřejnili zatím na webových stránkách obecního úřadu. Je nám ale samozřejmě jasné, že na tyto stránky se asi příliš mnoho seniorů nedívá, a tak pro všechny naše obyvatele nad 80 let připravujeme ještě informační letáček, který jim v tomto týdnu doručujeme do schránek,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Přihlásit se mohou více než dvě desítky obyvatel z Ročovska

V městečku a jeho místních částech evidují v současnosti více než dvě desítky seniorů ve věku nad 80 let, kteří se mohou přihlásit do registru jako zájemci o očkování. Pod Ročov patří také osady Břínkov a Úlovice. „Pokud se chcete nechat očkovat, ale nevíte si rady s objednáním po internetu, kontaktujte své praktické lékaře, nebo se obraťte na úřad městyse Ročov. Rádi pomůžeme,“ uvádí obecní úřad ve své výzvě. „Výzvu jsme poprvé zveřejnili v úterý, teď roznášíme letáčky přímo seniorům domů. Za pár dní pak uvidíme, jaký budou mít naši obyvatelé zájem o tuto službu. Jsme připraveni pomoci každému,“ sdělil starosta.

Podobnou pomoc rozjelo před týdnem i město Louny

Senioři patří mezi nejvíce ohrožené věkové kategorie při současné epidemii Covid-19. Vláda pro lidi ve věku od 80 let v polovině ledna spustila centrální rezervační systém pro očkování. Registrace se dá ale provést jen po internetu, zájemci pak musí čekat na potvrzovací SMS, z nich přepisovat číselné kódy, vyplňovat obsáhlý registrační formulář s mnoha údaji. Pro řadu seniorů v uvedeném věku, kteří nemají zkušenosti s počítači a internetem, mohou být tyto činnosti velmi obtížné, často i neřešitelné, pokud by proces měli dělat sami. Proto se do pomoci seniorům s registrací zapojily i některé úřady a instituce v ČR. Kromě Ročova to bylo třeba i město Louny, kde seniorům od minulého týdne pomáhají pracovníci knihovny, divadla a turistického informačního centra na telefonních linkách, které k tomu město určilo.

ČTĚTE TAKÉ: Tři linky pro pomoc seniorům s očkováním v Lounech: za první dva dny je využily dvě desítky lidí

ČTĚTE TAKÉ: Kultura je zastavená, sály jsou prázdné. A tak v Ročově vyměnili parkety

ČTĚTE TAKÉ: Covid? Prázdniny? V ročovské škole se pracuje i v těchto dnech, řemeslníci tam mění okna

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)