V Podbořanech vznikne také očkovací centrum pro veřejnost. Umístěno bude v areálu domova pro seniory

Podbořany – Lidé z Podbořan a blízkého okolí budou mít možnost nechat se očkovat proti Covid-19 přímo ve svém městě, tedy bez nutnosti cestování například do Žatce, Loun, Kadaně či jinam. V Podbořanech by mělo během jara vzniknout další z očkovacích center. V okrese Louny bude už třetí.

Město nabídlo dvě možná místa

Potvrdil to starosta Podbořan Radek Reindl. „Inicioval jsem jednání o možnosti zřízení nového očkovacího centra přímo v Podbořanech, aby naši občané nemuseli dojíždět nikam daleko. Naše město nabídlo dvě možné varianty prostor, kde by mohlo očkování probíhat. Jedna možnost byla zřídit očkovací centrum ve vestibulu kina, druhá v areálu domova pro seniory,“ informoval starosta.

Odborníci vybrali jako místo Domov pro seniory

Zástupci krajského úřadu i krajské hygienické stanice si tento týden oba objekty prohlédli a jako lépe vyhovující určili areál Domova pro seniory Podbořany. Právě tam by mělo nové očkovací centrum vzniknout. „Město zajistí menší potřebné úpravy prostor. Provoz centra bude probíhat zcela odděleně od provozu domova pro seniory,“ upřesnil Radek Reindl. Vedoucím lékařem očkovacího centra bude MUDr. Jacques Nabbout.

V Ústeckém kraji je zatím šestnáct oblastních center, podbořanské bude další v pořadí

V Ústeckém kraji je zatím zřízeno šestnáct tzv. oblastních očkovacích center. Podbořanské bude další v pořadí. Trochu později, přibližně od dubna, do sítě očkovacích středisek přibudou v kraji ve větších městech ještě čtyři tzv. velkokapacitní centra. Oblastní centra budou očkovat v pracovních dnech osm hodin denně a velkokapacitní centra dvanáct hodin denně včetně víkendů. V okrese Louny je nyní jedno oblastní očkovací centrum v Žatci a druhé v Lounech. Obě jsou v areálech nemocnic. Žatecké centrum už očkuje, lounské ještě čeká na dodávku vakcín a zahájit provoz má od března.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Centrum v Žatci už očkuje, v Lounech se rozjezd chystá na březen

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech vzniká nové očkovací centrum. Provoz pro veřejnost zahájí od března

ČTĚTE TAKÉ: Obrat k lepšímu: senioři v Lounech i Žatci dostali první očkovací dávky