V Ročově pokračuje vylepšování sokolovny. Dětem bude sloužit nově opravená šatna

Ročov – V kulturním domě spojeném se sokolovnou v Ročově i letos pokračovaly opravy, aktuálně se v něm proměnila šatna sloužící hlavně sportujícím dětem. V místnosti odspoda vzlínala vlhkost, nyní už je šatna opravená, městys Ročov do ní plánuje pořídit ještě také nový nábytek.

„V celém sportovním a tanečním sále kulturního domu a sokolovny jsme loni nechali renovovat parkety, letos na podzim proběhla oprava šatny, sloužící hlavně dětem – žákům ze škol. Do šatny přidáme ještě také nové vybavení, například stůl, věšáky, botníky a další. Do přísálí v podloubí kulturního domu vedle parketu necháme položit i nové lino. Celkem do letošního vylepšení kulturního domu investuje náš městys přibližně 100 tisíc korun,“ informoval starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Postupná velká rekonstrukce kulturního domu a sokolovny probíhá prakticky už od roku 2015, kdy začala oprava pláště budovy včetně oken a zateplení. V roce 2019 přibyl do společenského zařízení nový nábytek a dlažba, v následujícím roce byly renovovány parkety. Kulturní dům se sokolovnou slouží ke společenským a sportovním aktivitám dětem i dospělým obyvatelům Ročova a okolí. Sál je vytížen vždy od podzimu do jara prakticky nepřetržitě, lidé ho využívají k plesům, kulturním pořadům, přednáškám, ale i ke sportu – třeba tanci či dokonce badmintonu.

ČTĚTE TAKÉ: Kultura je celostátně zastavená kvůli epidemii, sály jsou prázdné. A tak v Ročově opravili parkety

ČTĚTE TAKÉ: Škola v Ročově oslavila 125 let. Dětí nemá mnoho, ale vždy dokázala udržet provoz

ČTĚTE TAKÉ: Je to náročné i pro mě, někdy se zalezu někam vybrečet, říká Milena Liptáková. Na Lounsku odříkala už tisícovku smutečních proslovů

(na snímcích: šatny pro děti v sokolovně ještě před vyklizením a opravou. Jejich špatný stav ukazují hlavně spodní dva záběry. Foto: Městys Ročov)