V Podbořanech u žlutého kostela bude stříkat nová fontána za téměř 300 tisíc korun

Podbořany – Květiny, pár stromů okolo, lavičky k posezení a mezi nimi malá vodní nádržka se stříkající fontánou. V centru Podbořan příští rok přibude nový ozdobný prvek – vodní fontána. Umístěna ovšem nebude na hlavním náměstí, ale v parčíku u křižovatky naproti protestantskému „žlutému“ kostelu.

Cena je 290 tisíc včetně DPH

Nákup a instalaci nové fontány schválila v prosinci rada města. Náklady na pořízení jsou 290 tisíc korun. Město má v plánu zkusit část prostředků získat formou dotace z některého ze státních programů na rozvoj kultury nebo regionů. Záměr musí potvrdit ještě zastupitelstvo města při schvalování rozpočtu a plánovaných investičních akcí ve městě na příští rok. Zastupitelé budou o rozpočtu jednat tento týden ve středu (8.12.).

Macešky, lavičky, pár stromů…

„V případě souhlasu zastupitelstva by fontána byla postavena naproti kostelu Božího Spasitele,“ upřesnil plánovanou lokalitu na dotaz naší redakce Martin Gutzer, tajemník Městského úřadu Podbořany. V místě u křižovatky naproti kostelu je malý „parčík“ už nyní, je tam několik laviček k posezení, od jara do podzimu tam kvetou i macešky a další květiny na záhonech, o něž pracovníci města pečují. Teď by k nim nově mohl přibýt i uklidňující a osvěžující „vodotrysk“.

V Podbořanech je zajímavou vodní raritou v centru i hasičská nádrž

Nádrže se stříkající vodou jsou v provozu od jara do podzimu jako ozdobné prvky a nástroje pro osvěžení vzduchu v letních parnech na náměstích v Žatci i Lounech, v Postoloprtech se vodní prvky připravují v souvislosti s chystanou velkou rekonstrukcí náměstí. V Podbořanech zatím fontána nebyla, ale jen malý kousek od centra má toto město ještě jednu „vodní raritu“: požární nádrž střední velikosti, kterou pravidelně využívají i například rybáři k závodům.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Prodejna Norma v Podbořanech je hotová. Lidé ji mohou poprvé vyzkoušet od 9. prosince

ČTĚTE TAKÉ: V centru Podbořan zřejmě vyroste bílá věž. Bude to nová část ZUŠ, cena je skoro 55 milionů

ČTĚTE TAKÉ: Lesáci na Doupově našli bezvládného orla. Zabalili ho do bundy a převezli k ošetření

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: blesk prásknul do věže v Podbořanech. Tři muži zemřeli, další byli zraněni