V Ročově přivítali nejen prvňáčky, ale i novou ředitelku školy

Ročov – Nejen prvňáčky, ale rovnou také novou ředitelku školy přivítali v pondělí (4. 9.) zástupci obce, ale i shromáždění rodiče na slavnosti při zahájení školního roku v Ročově. Novou ředitelkou se stala Jana Altmanová, která uspěla ve výběrovém řízení, vyhlášeném letos na jaře.

Obě ředitelky dostaly květinu

„Nová paní ředitelka bydlí v Opočně, dříve pracovala jako učitelka v několika školách v obcích i ve městě. Jsem rád, že ji tu máme a že naše škola může zase plynule navázat na předchozí dobrou činnost a úspěchy a s novou ředitelkou zdárně vykročit do nového školního roku. Zároveň jsem na slavnosti poděkoval i předchozí paní ředitelce Janě Citové za dlouhé roky věrné služby a obětavé práce pro ročovskou školu. Dali jsme jí i květinu a malý dárek na památku,“ uvedl na dotaz naší redakce Vojtěch Václav Pour, starosta Ročova. Jana Citová vedla předtím školu sedmnáct let, letos na jaře se rozhodla odejít kvůli osobním důvodům. Květinu od starosty a přání všeho dobrého v nové roli dostala i nová ředitelka.

Do školy nastoupilo deset prvňáků

Slavnost v Ročově si užilo i deset nových prvňáčků a jejich rodiny, všichni jim zatleskali na dvoře školy, děti pak symbolicky prošly nazdobenou dřevěnou „bránou“ s balónky a nápisem Škola. Prvňáčci dostali od městyse diplomy, pár sladkostí a k nim už tradiční ročovský dárek: stylový dřevěný penál na školní pomůcky s namalovaným jménem a příjmením každého z nich. Pokud se o něj budou dobře starat, potom jim může sloužit i celý další život jako zajímavá památka na jejich vstup do let školní docházky a významný den jejich dětství.

Historie už skoro 130 let

Škola v Ročově má za sebou historii už skoro 130 let. Městys ji vždy dokázal udržet v provozu, považuje ji za jednu z nejdůležitějších součástí pro rozvoj Ročova. Aktuálně do ní chodí kolem čtyřiceti dětí.

ČTĚTE TAKÉ: Ředitelka školy odchází po 17 letech odvedené práce. V Ročově teď začali hledat jejího nástupce

ČTĚTE TAKÉ: Škola v Ročově oslavila 125 let. Dětí nemá mnoho, ale vždy dokázala udržet provoz

ČTĚTE TAKÉ: V Ročově bude za pár dní hotové nové sportovní hřiště pro děti i dospělé

(na snímcích: první školní den v Ročově. Přivítání prvňáčků a dole je starosta s novou ředitelkou školy. Foto Dana Cífková a Petr Pokorný)