V Ročově bude za pár dní hotové nové sportovní hřiště pro děti i dospělé

Ročov – Nové víceúčelové hřiště pro vyznavače pohybu a rekreačního sportování v Ročově už začíná dostávat svou finální podobu. Na místě je oplocení, branky, basketbalové koše. Tento týden bude odborná firma pokládat umělý povrch.

Stavba hřiště začala na jaře

„Hřiště vypadá moc hezky, jsme spokojeni. Leží poblíž sokolovny, starou nevyužívanou asfaltovou začala firma přeměňovat na nové sportoviště letos na jaře. Nejdříve bylo nutné zajistit stabilitu podloží a rovný povrch, potom nastoupila druhá firma, která už montuje samotné hřiště a jeho vybavení,“ popsal na dotaz naší redakce starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Ministerstvo poskytlo dotaci dva miliony

Plocha nového sportoviště je kolem 700 čtverečných metrů. Městys Ročov na jeho vybudování dostal dotaci dva miliony korun od ministerstva pro místní rozvoj. „Hřiště bude nové, moderní a využitelné pro mnoho druhů sportů: například na nohejbal, tenis, malou kopanou, badminton, volejbal, basket i další,“ uvedl starosta již letos v dubnu, kdy začaly první stavební práce. Hřiště by mělo být pro veřejnost otevřeno ještě v průběhu letních prázdnin.

Dárek pro naše obyvatele

„Jsem rád, že tu nové moderní hřiště budeme mít. Využívat ho bude jak mnoho lidí z Ročova, kteří mají rádi sport, tak pravidelně i děti a mládež ze dvou škol, které v městečku máme. Je to další krok k větší atraktivnosti bydlení v naší obci, určitý dárek pro naše obyvatele, věřím, že se jim nové hřiště bude líbit,“ dodal starosta.

ČTĚTE TAKÉ: V Ročově začala stavba nového sportovního hřiště. Otevřeno bude letos v létě

ČTĚTE TAKÉ: Za rok na shledanou! Dvě sochy o váze přes tisíc kilo zdobily ročovskou věž a teď putovaly k renovaci

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Ročově mají příjemné prostředí v nově opraveném zdravotním středisku

(na snímcích: dokončovací práce na novém sportovním hřišti letos v červenci. Foto městys Ročov)