Lidé v Ročově mají příjemné prostředí v nově opraveném zdravotním středisku

Ročov – Nové příjemné prostředí v nově opraveném zdravotním středisku mají od počátku letošního roku lidé, přicházející na ošetření či vyšetření k lékaři v Ročově. Městys Ročov investoval do rekonstrukce zdravotního centra více než dva miliony korun. Práce probíhaly od loňského září, provoz ordinace však nebyl přerušen.

Pěkná čekárna, ordinace i záchody

„Ve zdravotním středisku je nyní zrenovovaná čekárna, vstupní chodba i prostory samotné ordinace lékaře. V objektu je nový kotel, pro pacienty a stejně tak i pro lékaře a sestru jsou k dispozici nově opravená sociální zařízení a hygienické zázemí. Prostředí v čekárně i v ordinaci je nyní nové a příjemné a věřím, že se i lidem líbí. Byl to takový náš menší dárek pro obyvatele k novému roku,“ uvedl na dotaz naší redakce Vojtěch Václav Pour, starosta Ročova.

Městys zaplatil 2,3 milionu korun

Za rekonstrukci a modernizaci zaplatil úřad městyse zhruba 2,3 milionu korun. Práce probíhaly čtyři měsíce, avšak provoz ordinace nebyl přerušen. „Za to bych chtěl moc poděkovat panu doktorovi i sestřičce, že nepřerušili provoz a starali se o pacienty z našeho městečka i ve ztížených podmínkách, moc si toho vážíme,“ řekl starosta. V ordinaci v Ročově se o obyvatele stará lékař MUDr. Zbyněk Brada, který bydlí v nedalekých Hřivicích. Ročovská ordinace je otevřena vždy dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek. Při akutních potížích mohou lidé svému panu doktorovi zatelefonovat na jeho mobilní číslo.

Zbývá ještě dokončit prostory pro sestru

Práce v objektu zdravotního střediska budou pokračovat i v letošním roce, protože ještě zbývá dokončit modernizaci zázemí pro zdravotní sestru.

ČTĚTE TAKÉ: Škola i s úřadem bude mít novou krásnou střechu. Oprava se už dokončuje, na komíně se našel i vzkaz z dřívějších dob

ČTĚTE TAKÉ: Oblíbený starosta v Ročově zůstává, novou místostarostkou je Barbora Bajáková

ČTĚTE TAKÉ: Za rok na shledanou! Dvě sochy o váze přes tisíc kilo zdobily ročovskou věž a teď putovaly k renovaci

(na snímcích: příjemné prostředí v opravené čekárně a v prostoru sociálních zařízení v objektu zdravotného střediska v Ročově. Foto městys Ročov)