Oblíbený starosta v Ročově zůstává, novou místostarostkou je Barbora Bajáková

Ročov – Nově zvoleného starostu pro příští čtyři roky už znají lidé také v Ročově. V čele městysu bude znovu stát dosavadní starosta Vojtěch Václav Pour (33), který při komunálních volbách obdržel od obyvatel i nejvíce preferenčních hlasů. Městys bude mít novou místostarostku. Do funkce nastoupí Barbora Bajáková (39), která dosud pracovala v ročovské základní škole jako vychovatelka.

Městys má pětičlennou radu

Rozhodli o tom zastupitelé v Ročově v pondělí (17. 10.) na své ustavující schůzi. Zastupitelů je v městečku patnáct a do čela samosprávy obce určili také ještě pětičlennou radu městyse Ročova. Jejími členy se stali Josef Fric, Markéta Charvátová a Ivana Kubátová, zvolili dále zastupitelé. Starosta a místostarostka jsou také členy rady městyse.

Volební účast přes 76 %

„Děkuji za důvěru jak kolegům v zastupitelstvu, tak také obyvatelům obce – našim voličům. Volební účast byla v Ročově přes 76 %, třetí nejvyšší v celém okrese, tím více nás taková důvěra a podpora těší. Budeme se snažit pracovat pro Ročov i jeho místní části co nejlépe,“ slíbil staronový starosta Vojtěch Václav Pour.

Starosta poprvé nastoupil do čela obce v roce 2014

V čele Ročova stál poprvé v letech 2014-17, potom znovu od roku 2018 a nyní byl zvolen starostou potřetí. Nyní také dostal od obyvatel nejvíce preferenčních hlasů při komunálních volbách. V „mezidobí“ v letech 2017-2018, kdy se tehdejší zastupitelé po určitých neshodách rozhodli vyměnit lidi ve funkcích starosty uprostřed volebního období, pracoval jako učitel odborných předmětů na Gymnáziu a Střední odborné škole v Podbořanech. Později opět zaznamenal ve volbách úspěch a na místo starosty se vrátil. „Děkuji lidem za důvěru, moc si toho vážím, budu se snažit je nezklamat,“ uvedl starosta. „Jsem rád i za to, jaký tým bude náš městys vést, těším se na spolupráci s nimi,“ dodal.

(na snímku: Barbora Bajáková a Vojtěch Václav Pour – nově zvolení starosta a místostarostka v Ročově krátce po pondělní volbě. Foto archiv starosty)