Radek Reindl bude pokračovat jako starosta Podbořan, novou místostarostkou je Stanislava Čapková

Podbořany – Starosta Podbořan Radek Reindl (51) bude pokračovat ve své funkci i v dalších čtyřech letech. V čele města stojí nepřetržitě už od roku 2006, předtím byl několik let místostarostou. Poprvé v novodobých dějinách města minimálně po roce 1990 budou mít Podbořany místostarostku – ženu. Do funkce byla zvolena Stanislava Čapková (53), dlouholetá ředitelka knihovny, která dříve byla členkou rady města. Rozhodli o tom zastupitelé na své ustavující schůzi v pondělí 17. října.

Na vítězné ANO zbylo jen jedno místo v radě

Starosta Radek Reindl je člen ODS a kandidoval za uskupení Společně pro Podbořany, místostarostka Stanislava Čapková kandidovala za KDU-ČSL. Oba byli zvoleni nejtěsnější možnou většinou jedenácti hlasů, podbořanské zastupitelstvo má celkem 21 členů. Komunální volby v Podbořanech v září vyhrálo hnutí ANO se ziskem 25,83 % hlasů, druhé bylo sdružení Společně pro Podbořany s 18,44 %. Na vítězné hnutí při rozdělování funkcí ve vedení města ovšem nakonec zbylo jen jedno jediné místo v radě města, ostatní kandidující subjekty se dohodly na spolupráci a na vytvoření potřebné většiny v zastupitelstvu mezi sebou.

Rada města má sedm členů

V nové radě města budou pracovat Karel Honzl (ČSSD), Milan Jedlička (Společně pro Podbořany), Petr Paroubek (KDU-ČSL), Roman Hladík (Naše Podbořansko) a Rastislav Novák (ANO), zvolili dál zastupitelé. Spolu s nimi budou v sedmičlenné radě zasedat i starosta a místostarostka, což je „automatické“ a vyplývá to ze zákona o obcích.

Starosta poděkoval a poblahopřál i své nové kolegyni ve vedení

„Chtěl bych moc poděkovat všem kolegům za důvěru. Budeme se snažit město vést co nejlépe a co nejvíce ve prospěch všech jeho obyvatel, našich spoluobčanů. Jsem také moc rád, že do funkce místostarostky byla zvolena Stanislava Čapková, pracovali jsme spolu při vedení města už spoustu let a vím, že se na ni mohu vždy spolehnout, věřím, že i v nové roli se jí i nám všem společně bude dařit,“ uvedl staronový starosta Radek Reindl. Krátce po jeho zvolení mu přišly na pódium kulturního domu, kde schůze proběhla, s malou kytičkou pogratulovat i jeho dvě děti ve školním věku.

Mezi zastupiteli už došlo k jedné personální změně

Zastupitelé zároveň určili, že příští jejich pracovní veřejná schůze bude 14. prosince už v zasedacím sálu radnice. Do jejich řad nastoupil i jeden nový kolega. Hned krátce po komunálních volbách totiž na svůj mandát rezignoval tehdy zvolený zastupitel Jiří Seibert (69) z hnutí ANO a na jeho místo nyní hned na první, ustavující schůzi nastoupil jako nový člen zastupitelstva Tomáš Hajný (32), který byl podle výsledků voleb prvním náhradníkem.

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech vyhrálo hnutí ANO. V novém zastupitelstvu budou jenom dvě ženy a s nimi 19 mužů

ČTĚTE TAKÉ: Noví starostové pro následující čtyři roky: nejdříve je zastupitelé určí v Podbořanech a v Postoloprtech

(na snímcích: starosta Radek Reindl a místostarostka Stanislava Čapková – nové vedení města Podbořan krátce po jejich zvolení. Dole jsou záběry z ustavující schůze zastupitelů v Podbořanech. Foto Libor Želinský)