Hurá na slavnosti! Pár vánočních stromů se rozzáří už tento víkend. V Krásném Dvoře zazpívá Stanislav Hložek

Okres Louny – Vánoční stromy v centrech Loun, Žatce, Podbořan i Postoloprt se budou při tradičních adventních slavnostech poprvé rozsvěcet až příští víkend, ale pokud by někdo chtěl udělat si předvánoční pohodu a dětem dopřát tento zážitek už o týden dříve, má také možnost. Stačí se vydat do některé z menších obcí v okolí. Přinejmenším na šesti místech na Lounsku, Žatecku a Podbořansku se vánoční stromy na návsích poprvé rozzáří již nyní, ještě na konci listopadu. A například v Krásném Dvoře k tomu zazpívá i dříve velmi populární zpěvák Stanislav Hložek.

Holedeč a Velká Černoc

V sobotu (25. 11.) se například poprvé rozsvítí vánoční stromy na Žatecku, a to v Holedeči, ale také v dalších jejích místních částech – tedy ve Stránkách, Veleticích i Holedečku. „Hlavní jehličnan“ na návsi v Holedeči se rozzáří v 17 hodin, na místě bude k dispozici i svařák pro dospělé a čaj pro děti. Podobně ve stejnou dobu se rozsvítí i smrk na návsi v nedaleké Velké Černoci, která patří jako místní část pod obec Měcholupy. K setkání v Černoci bude patřit i předchozí varhanní koncert v tamním kostele na návsi.

Petrohrad s vánočkou, Panenský Týnec s ohňovou show

V sobotu večer ve stejném čase pořádá rozsvícení vánočního stromu také obec Petrohrad na Podbořansku, zpívat tam budou děti, připraven k ochutnání bude svařák i vánočky. Další stromy na návsích se pak rozzáří v neděli (26. 11.). Lidé si tuto slavnost užijí například ve Skupicích u Postoloprt nebo v Panenském Týnci u Loun. Program v Panenském Týnci začíná už ve 14 hodin, součástí je vánoční jarmark, ohňová show i zpívání v kostele. Ve Skupicích startuje setkání s koledami, společným zdobením a pak rozsvícením stromku od 18 hodin.

Stanislav Hložek v Krásném Dvoře

Na velmi zajímavého hosta se mohou těšit návštěvníci předvánoční slavnosti na návsi v Krásném Dvoře. Bude jím zpěvák Stanislav Hložek, dříve velmi populární umělec, který vystupoval ve dvojici s Petrem Kotvaldem, rodákem ze Žatce, a nazpívali například dodnes stále oblíbený a známý šlágr Holky z naší školky. Stanislav Hložek bude zpívat na pódiu v Krásném Dvoře od 15 hodin. Slavnost začíná v neděli už ve 13 hodin, vystoupí několik umělců i děti z obce a okolí, součástí jsou malé vánoční trhy, živý betlém i svařák pro návštěvníky zdarma. Strom bude rozsvícen po 17. hodině.

(ilustrační foto nahoře: sváteční atmosféra je tady, v některých menších obcích se budou rozsvěcovat vánoční stromy již tento víkend. Města se připojí až na začátku prosince. Foto: obec Kozlovice)

ČTĚTE TAKÉ: Pozor na náměstích, vánoční stromy občas padají. Své zkušenosti mají Žatec, Kryry i Vroutek. Případů v ČR je celá řada

ČTĚTE TAKÉ: Smrk rekordman letos v Postoloprtech svítit nebude. Vichřice mu zlomila mnoho větví

ČTĚTE TAKÉ: Nová neobvyklá ozdoba v Žatci: obří adventní věnec za 200 tisíc korun