Žatecká brána v Lounech bude pět dní neprůjezdná. Práce potrvají do konce ledna

Louny – Žatecká brána, jedna z nejznámějších lounských památek, je „zatarasená“. Průjezd branou je na pět dní uzavřen kvůli plánované opravě ulice v její těsné blízkosti. Přes bránu vede jedna z hlavních cest pro motoristy do hlavního centra Loun s Mírovým náměstím a v opačném směru zase výjezd z něj.

Uzavírka platí až do 31. ledna, v ulici byly hrboly

Uzavírka začala ve čtvrtek 27. ledna a potrvá až do pondělí (31.1.). „Důvodem je oprava povrchu v Žatecké ulici, na vozovce jsou zvlněná nebo mírně propadlá místa,“ informovala Kateřina Švobová z Městského úřadu Louny. Podle sdělení odboru správy majetku lounské radnice se objízdná trasa nebude nijak vyznačovat, radnice vychází z předpokladu, že jde jen o komunikaci místního významu a obyvatelé Loun své centrum a cesty v něm dobře znají.

Naposledy byl průjezd Žateckou branou na delší dobu uzavřen před deseti roky, v létě 2012. Uzavírka tehdy trvala jeden týden, důvodem byla rekonstrukce plynovodu v oblasti Suzdalského náměstí.

(na snímku nahoře: Žatecká brána v Lounech, památka ze 16. století. Postavena měla být v kulatém roce 1500. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Sto milionů korun – to jsou letošní investice města v Lounech. Necelou polovinu si vezme přeměna letního cvičiště

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní hala je plně vytížená. Město Louny uvažuje o možnosti přístavby, což by zvýšilo kapacitu

ČTĚTE TAKÉ: Stovky kamionů, rámus a zplodiny každý den. Lidé na trase Louny – Rakovník žádají stavbu silnice vedoucí mimo obce