Sportovní hala je plně vytížená. Město Louny uvažuje o možnosti přístavby, což by zvýšilo kapacitu

Louny – Zástupci města Loun uvažují o možnosti zvětšit kapacitu sportovní haly, což by znamenalo její přestavbu a rozšíření o další sál nebo jinou plochu ke sportování. Myšlenkou se bude zabývat architekt David Kudla, který byl i u stavby moderní plavecké haly, jež loni v říjnu získala ocenění architektů s titulem Stavba roku.

Architekt vypracuje dvě studie

Zástupci města se s architektem sešli v prosinci a jednali právě o možném rozšíření sportovní haly, informoval starosta Loun Pavel Janda. Architekt David Kudla teď bude podle starosty pracovat na návrhu podoby možné zvažované přístavby sportovní haly. Ve městě se uvažuje také o přístavbě tělocvičny v areálu ZŠ Kpt. Jaroše v ulici 28. října. Architekt vypracuje studie k oběma možným záměrům a město potom bude dál posuzovat, zda se do některého z nich pustí, uvedl starosta.

Až budou studie hotové, město je posoudí a pak určí další postup

„Až budou studie hotové, vyhodnotíme plusy a minusy obou záměrů a pak padne rozhodnutí, zda bude město v nějakém z nich pokračovat. Kapacita městské sportovní haly je každopádně už teď naplněná, a pokud by v budoucnu přibyl další prostor, bude hned více místa pro tréninky všech malých i velkých aktivních hráčů míčových sportů. Někteří teď i trénují v tělocvičnách škol, a kdyby se mohli přesunout do rozšířené haly, uvolnilo by se místo i v tělocvičnách pro různé rekreační party sportovců, kteří si chtějí večer po práci jen tak zahrát fotbálek, volejbal či badminton,“ uvedl starosta.

Házená, florbal, basket, posilovna…

Sportovní hala v Lounech v Rybalkově ulici byla vybudována v 80. letech. Pravidelně ji využívají například házenkáři, florbalisté, basketbalisté, ale občas třeba i karatisté, veslaři nebo také tanečníci či příznivci mažoretkových sportů. Kromě sálu na míčové sporty s kapacitou i pro téměř 500 diváků k sezení je v hale k dispozici pro veřejnost také posilovna.

(na snímku nahoře: sportovní hala Louny. Foto Městský úřad Louny)

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: První návštěvníci ve zbrusu nové nové plavecké hale. Jak se jim líbí?

ČTĚTE TAKÉ: Kluci a holky se naučili bruslit, na oplátku dostali medaile. Zimní stadion v Lounech jede naplno už od srpna

ČTĚTE TAKÉ: V Žatci připravují stavbu nové sportovní haly za více než 100 milionů. Její podobu ještě určí architekti