Kluci a holky se naučili bruslit, na oplátku dostali medaile. Zimní stadion v Lounech jede naplno už od srpna

Louny – Pevnou botu s nožem na nohu, pořádně utáhnout, aby se nekývala, a hurá na led! Na hlavu je ještě také potřeba nasadit helmu a na tělo pokud možno tlustou „tlumící“ bundu, protože tihle špunti, užívající si radost z pohybu, při svých bruslařských začátcích se vždy několikrát odporoučí dolů k ledu. S tím se ale počítá a je to naprosto v pořádku; pokusy, omyly a nové starty patří ke každému učení.

Z prvních účastníků už jsou čerstvě dospělí mladí lidé

Padesátka dětí ve věku od čtyř do deseti let chodila od září do kurzu s názvem Škola bruslení. Letos šlo už o patnáctý ročník této oblíbené výuky zimní sportovní aktivity. Malí bruslaři, jejich rodiče i trenéři se vždy scházejí na Zimním stadionu v Lounech. Z dětí, které začínaly v úplně prvních ročnících této bruslařské školy, dnes po těch letech už vyrostli čerstvě dospělí mladí lidé.

Letos chodilo na kurz 49 malých bruslařů

„Školu bruslení pořádaly společně HC Slovan Louny a Lounská správa sportovních areálů. Během letošního podzimu do ní chodilo 49 dětí – 37 chlapců a 12 dívek. Celkem malí bruslaři od září absolvovali 25 tréninkových hodin. Kurz skončil tento týden, všechny děti dostaly diplomy a medaile, a především zvládly základní prvky bruslení, což je skvělé,“ uvedl Radek Příhoda, ředitel Lounské správy sportovních areálů, která zajišťuje i provoz zimního stadionu.

Led je v Lounech už od půlky léta

Zimní stadion v Lounech je letos v provozu už od srpna. Sezonu zahájil přibližně o měsíc dříve, než je obvyklé – uprostřed letních prázdnin. Důvodem byla snaha, aby si milovníci bruslení a hokeje mohli pohyb na ledě užít co nejdříve, protože v minulé sezoně o velkou část příležitostí přišli. Stadion byl totiž mnoho měsíců uzavřen kvůli vládním opatřením proti šíření Covid-19.

V Podbořanech už se také bruslí, v Žatci to začne v nejbližších dnech

Kde ještě mohou zájemci v okrese Louny aktuálně chodit bruslit? Kromě Loun je od konce listopadu v provozu také menší mobilní kluziště v Podbořanech, a to v areálu městského koupaliště. Město Podbořany nabízí lidem tuto zábavu během zimy letos už v druhé sezoně, loni bylo toto kluziště novinkou. V nejbližších dnech bude otevřena také podobná mobilní ledová plocha na náměstí Svobody v Žatci. Technická správa města Žatce už postavila konstrukci kluziště a v současnosti vyrábí led. „Přesný termín otevření teď ještě nedokážeme napevno určit, záleží na postupu výroby ledu, ale bude to už velmi brzy, za pár dní,“ uvedl na dotaz naší redakce v pátek (10.12.) Andrej Grežo, ředitel TS Žatec.

ČTĚTE TAKÉ: Led už se vyrábí. V Lounech bude možné bruslit i v horkém létě – hned od počátku srpna

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech startuje kluziště ke druhé sezoně. Bruslaři mohou přijít už tuto sobotu

(na snímcích: škola bruslení při letošním 15. ročníku na Zimním stadionu v Lounech. Foto Lounská správa sportovních areálů a HC Slovan Louny)