Pozor v Domoušicích. Přejezd bude dva dny zavřený a s ním i cesta na Rakovnicko. Na řidiče čekají objížďky

Domoušice, Louny – V Domoušicích, obci na samé hranici okresu Louny i Ústeckého kraje, se chystá dvoudenní oprava železničního přejezdu a s ní i uzavírka důležité silnice, spojující Lounsko a Rakovnicko. Přejezd u místní části Filipov se bude opravovat nyní v pondělí a úterý (27. a 28. 3.) a kvůli tomu bude v obou směrech uzavřena i silnice na jižním výjezdu z obce, která je jednou z důležitých spojnic mezi okresy Louny a Rakovník.

Objížďka do Mutějovic prodlouží cestu asi o 8 km

Vyplývá to z aktuální vyhlášky, kterou tento týden vydal Městský úřad Louny. Jeho odbor dopravy povolil uzavírku železničního přejezdu a stanovil pravidla pro přechodnou organizaci silniční dopravy v uvedené oblasti včetně souvisejících značek a objížděk. Pro řidiče z oblasti Domoušic, Solopysk či Konětop to znamená, že přes Domoušice nebudou moci projet například do Lhoty pod Džbánem nebo Mutějovic, a pokud cestují na Rakovnicko, budou muset jezdit vyznačenými objížďkami, nebo si sami předem určit jinou trasu (třeba přes Ročov). Objížďka do Mutějovic povede kolem Pnětluk přes Kounov a měří asi 8 kilometrů. Na místě u opravovaného a uzavřeného přejezdu budou i výstražné světelné signály se zábranami.

Trať Louny – Rakovník se opravuje už zhruba pět let

Přejezd v Domoušicích bude opravovat firma GJW Praha, která se zabývá modernizací a úpravami železničních tratí, stanic či vleček, stejně tak i provozováním drážní dopravy. Na přejezdu a v jeho okolí se budou upravovat geometrické parametry kolejí, vyplývá z vyhlášky lounské radnice. Domoušice leží na železniční trati Louny – Rakovník, která se opravuje už několik posledních let. Hodně intenzivní byly opravy v této lokalitě v roce 2019 – tehdy na konci května nedaleko Hřivic vykolejil nákladní vlak a železnici poškodil. Trať potom musela být pro všechny vlaky uzavřena až do konce listopadu. Správa železnic jen za opravu devíti kilometrů trati mezi Hřivicemi a Domoušicemi tehdy zaplatila přes 130 milionů korun. Částka na celkovou plánovanou modernizaci celé trati Louny – Rakovník je ještě mnohem vyšší.

(ilustrační foto nahoře: oprava na železničním přejezdu u Solopysk, ležících jen malý kousek od Domoušic, v roce 2019. Foto Libor Želinský)