Problémy s parkováním mají skončit za dva týdny. Oprava kolem náměstí Petra Obrovce potrvá do konce července

Louny – Dopravní omezení na sídlišti v Lounech v oblasti kolem náměstí Petra Obrovce a stejnojmenné ulice, a zejména problémy s tím, kde najít místo na parkování, protože lokalita je kvůli rekonstrukci od závěru června pro auta uzavřená, budou trvat už jen poslední dva týdny. Práce v místě mají skončit do konce července, potom se motoristům na sídlišti opět trochu uleví.

Dílo bude hotové do 31. 7., uvádí město

Vyplývá to z informací lounské radnice, u níž si formou podnětů poslaných po internetu od začátku července stěžovalo už několik lidí na situaci v okolí náměstí Petra Obrovce. „Je neuvěřitelné, co se tady v okolí teď děje s parkováním,“ napsal například Kamil Jan. „Zrušit ze dne na den padesát parkovacích míst, to nebyl dobrý nápad,“ uvedl také Jan Kolář. „Celé dílo bude hotové podle smlouvy s dodavatelem do 31. července. Rekonstrukce chodníků a vozovek byla zařazena do plánu nutných oprav v roce 2022. Během prací je nutné vyparkování všech vozidel. Obyvatelům se omlouváme za nepříjemnosti, ale jiným způsobem opravit povrch vozovek nejde,“ uvedl Zdeněk Vaic z odboru správy majetku Městského úřadu Louny.

Správné datum bude vyznačeno i na cedulích

V lokalitě byl původně uveden termín na cedulích, že omezení potrvají až do 30. září. Nakonec někteří z obyvatel ocenili jako pozitivní informaci aspoň to, že tento údaj byl nepřesný a práce potrvají kratší dobu. „Termín 31.7. ve sdělení města mě potěšil, protože na dočasném dopravním značení je uveden zákaz do 30.9. Pokud by to bylo možné opravit i na místě, tím by se uklidnila i většina lidí, kteří se „zlobí“ na dlouhou dobu uzávěry,“ uvedl další z obyvatel Jiří Czyž. Správné datum bude vyznačeno i na cedulích v lokalitě, odpověděla Kateřina Jirotková ze stejného odboru.

Město za opravy zaplatí 1,5 milionu

Na sídlišti se od konce června opravuje povrch vozovek, chodníků a menších parkovacích ploch. Auta do lokality nemohou vjíždět od 28. června. Práce na místě dělá firma Ekostavby Louny, město za opravu zaplatí zhruba 1,5 milionu korun.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech začne oprava na sídlišti u náměstí Petra Obrovce. Přinese řadu omezení pro řidiče, hlavně i problémy s parkováním

ČTĚTE TAKÉ: Na křižovatce mezi Lenešicemi a Dobroměřicemi vznikne kruhový objezd. Vážné nehody by tam měly skončit

ČTĚTE TAKÉ: Na nádraží v Lounech se vrátila ztracená pamětní deska na počest odbojáře. Najít ji pomohla signalistka z Tvršic