Na stadionu, který se musel posunout kvůli dálnici, už vyrostla nová tribuna. Oslava 100 let klubu se chystá až na říjen

Postoloprty – Místo zeleného fotbalového trávníku je na ploše zatím jen světle hnědá podkladová plocha, vyprahlá od letního slunce, ale jinak je pokrok na stavbě zbrusu nových prvků na stadionu v Postoloprtech už dobře patrný. V jižní části stojí hrubá stavba nového objektu se zázemím pro fotbalisty i rozhodčí, na němž bude i tribuna pro diváky. Objekt už má střechu a dostává svou celkovou podobu, další části vybavení venku i uvnitř se ještě dodělávají. Naopak stará tribuna s restaurací, která sloužila fanouškům dlouhé desítky let, sice o kus dál ještě stojí, ale brzy se bude muset zbourat, protože právě „přes ni“ povedou nové části dálnice D7, u níž se chystá v okolí Postoloprt rozšíření na čtyři jízdní pruhy.

Stavební firma má práci dokončit do 31. srpna

Práce na nutné přestavbě stadionu a posouvání celého sportovního areálu zhruba o třicet metrů směrem k severu, tak aby nepřekážel vyprojektované budoucí dálnici na obchvatu Postoloprt, začaly v únoru 2021. Teď už se pomalu blíží ke konci. „Hotové dílo by mělo být předáno od stavební firmy do 31. srpna. Pak ještě budou probíhat činnosti směřující ke kolaudaci stavby,“ uvedl Leoš Svoboda, předseda FK Postoloprty.

Oslavy 100 let od založení klubu se posunuly na polovinu října

Fotbalový klub letos zároveň chystá oslavy sto let od svého založení a chce je spojit se slavnostním programem už k otevření svého nového areálu. Původně tuto slavnost připravoval na září, ale teď termín posunul až na říjen, aby měl jistotu, že svůj nový stadion už bude mít hotový a k dispozici. „Původním plánovaným termínem bylo 16. a 17. září 2022, ale nyní jsme určili nový termín oslavy o měsíc později, až na 14. a 15. října. V pátek 14. 10. by byl program ve městě v kině a v sobotu pak na hřišti. Budeme doufat, že nám počasí bude nakloněno. Velmi se těšíme, že si společně s návštěvníky tuto akci všichni užijeme,“ upřesnil Leoš Svoboda.

Bourání, modernizace a posouvání stadionu stojí kolem 50 milionů korun

Stěhování a přestavba stadionu se chystají už od roku 2008. Pár let předtím stát zveřejnil plány, kudy chystá vést nové části dálnice D7 Praha – Slaný – Louny – Chomutov, u níž řada dílčích úseků v minulých letech už postupně i vznikla. Náklady na nutné zásahy na stadionu v Postoloprtech činily kolem 50 milionů korun. Na všechny tyto investice dostalo město Postoloprty dotaci ze státních zdrojů. Nové hřiště se zázemím začnou využívat fotbalisté, trenéři, rozhodčí i fanoušci už v letošním roce, avšak na nové pruhy dálnice kolem Postoloprt si motoristé ještě pár let počkají. Stavba tohoto úseku je v plánu až úplně poslední, nyní se dálnice rozšiřuje například u Loun a u Chlumčan. Postoloprty „přijdou na řadu“ nejdříve přibližně v roce 2025 a jezdit na nově vybudované dálnici mezi městem a hřištěm, pod níž bude bezpečný podchod pro pěší a cyklisty, by se snad mohlo zhruba od roku 2027 nebo 2028.

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí – zajímavé záběry z výšky: takhle teď vypadá stadion v Postoloprtech, který se posouvá o třicet metrů kvůli budoucí stavbě dálnice

ČTĚTE TAKÉ: Bourání hřiště kvůli dálnici: Postoloprty nejsou jediné, podobnou věc musela řešit i jihočeská obec Neplachov

ČTĚTE TAKÉ: Stěhování a přestavba stadionu se přiblížily. Město má zajištěno potřebných 60 milionů

ČTĚTE TAKÉ: Stěhování a přestavba stadionu za 50 milionů. V Postoloprtech už vybrali firmu

(na snímcích: nová tribuna a hrací plocha ještě bez trávníku na fotbalovém stadionu v Postoloprtech. Na záběru úplně dole spolu s novou tribunou je vpravo také stará klubová restaurace, která se brzy bude muset zbourat. Právě tam povedou nové pruhy dálnice. Foto Libor Želinský)