Zajímavé záběry z výšky: takhle teď vypadá stadion v Postoloprtech, který se posouvá o třicet metrů kvůli budoucí stavbě dálnice

Postoloprty – V Postoloprtech se během letošního roku naplno rozjely práce, jejichž cílem je přestavba a modernizace fotbalového stadionu a zejména také jeho částečné „přestěhování“, spočívající v posunutí celé sportovní plochy i zázemí přibližně o třicet metrů směrem na sever. Přes původní hřiště, kde se desítky roků hrál fotbal, totiž už za několik let povedou nové pruhy silničního obchvatu Postoloprt, který je součástí rozšiřované dálnice D7 Praha – Louny – Chomutov.

Největší investiční akce letošního roku ve městě

Stavba za zhruba 50 milionů korun je největší investiční akcí letošního roku v Postoloprtech. Na hřišti pilně pracují bagry, náklaďáky a mnoho jiných stavebních strojů, na ploše už jsou vidět základy nové budovy se zázemím i nová poloha budoucí hrací plochy. Dění na hřišti přitahuje zájem kolemjdoucích lidí na procházkách nebo i fotografů. Zajímavé snímky pořídil tento týden Martin Peterka (36) z Postoloprt, který pracuje jako dispečer v železniční dopravě. K jejich nafocení využil dron a díky tomu mohou lidé vidět, jak vypadá pohled na stavbu budoucího stadionu z výšky.

Martin si pořídil dron letos v červnu

„Fotografování je můj koníček přibližně od osmnácti let. Fotím různé věci, které mě baví, jen tak pro radost, přírodu, krajinu, rodinu, kamarády a podobně. Dron jsem si pořídil letos v červnu. Fotím s ním a někdy i natáčím všechno, co se mi líbí. Třeba i věci v okolí Postoloprt, kde bydlím. Fotky probíhající stavby nad fotbalovým hřištěm jsem měl pořízené za několik minut po vzletu, není to nic extra složitého,“ popsal na dotaz naší redakce Martin Peterka.

Samotné focení nijak složité není, trochu náročnější je ale dron řídit

Vlastní focení tedy nijak složité není, ale trochu náročnější je dron ve vzduchu řídit. „Nejdříve se to člověk musí naučit a zpočátku to chce postupovat velmi opatrně. Je to jako se vším novým, co se člověk teprve učí, zvláště když jde o věci, které jsou v pohybu,“ vysvětluje Martin Peterka. „S dronem se dá i havarovat, je třeba stále být opatrný a dodržovat určitá pevná pravidla a bezpečnostní zásady. Není to jen tak jednoduché, jako že si člověk řekne – koupím si dron a teď už si mohu létat, kde chci. Jsou místa, kde se pilotovat dron vůbec nesmí, například letiště a další. Dron může při neopatrnosti i nabourat, spadnout, narazit do překážky, může se mu také vybít baterie a podobně, je nutné pořád být ve střehu a myslet na hodně věcí,“ uvedl Martin Peterka.

Malý syn začne chodit na fotbal, možná si i zahraje na novém hřišti

S manželkou žije v Postoloprtech, mají dvě děti. Chlapce, kterému bude příští rok pět let, chtějí rodiče zapsat na fotbal. Možná i on se tedy už brzy bude prohánět při trénincích a zápasech na novém hřišti, které se pro malé i velké fotbalisty a fanoušky právě teď buduje.

Stará tribuna i restaurace se zbourají, nové budovy se už staví

Přestavba fotbalového stadionu začala letos na jaře. Pokračovat bude i příští rok. „Z nové budovy, jejíž součástí bude tribuna pro fanoušky, kabiny pro hráče i rozhodčí, technické zázemí a kanceláře pro pracovníky fotbalového klubu, restaurace, sociální zařízení a další vybavení, je už hotová základní deska a začaly práce na vyzdívání objektu. Hrací plocha budoucího hřiště se už také připravuje, povrch je srovnaný a začínají se budovat drenáže pro odvod vody ze hřiště,“ popsal současný stav dění na stadionu Čeněk Novák z FK Postoloprty.

Fotbalový klub dostane nové hřiště příští rok v září – bude to dárek k jubileu 100 let

Fotbalový klub bude příští rok slavit sto let od svého založení a právě k tomuto výročí by měl dostat jako „dárek“ nově přestavěný a malinko přestěhovaný stadion. „Hřiště bude mít nadstandardní zázemí. Výstavbu vede firma Petrom Stavby. Sportovní stánek bude dokončen v létě 2022 a slavnostně předán 17. září příštího roku ke stému výročí založení fotbalového klubu,“ uvedl v listopadovém vydání Zpravodaje města Postoloprt František Stolarik z odboru rozvoje města Městského úřadu Postoloprty.

ČTĚTE TAKÉ: Bourání, stěhování a modernizace stadionu – to vše už brzy začne. Teď se kácejí stromy

ČTĚTE TAKÉ: Zámek je náš! Stovky lidí využily pozvání města a přišly si prohlédnout památku v Postoloprtech

ČTĚTE TAKÉ: Silná bouře zbourala v Postoloprtech pod zámkem chmelnici. Škoda se odhaduje na půl milionu

(na snímcích: pohled na probíhající přestavbu stadionu FK Postoloprty z výšky. Úplně dole je sousední tréninkové hřiště s umělou trávou, kterého se současné stavební změny nedotknou – leží totiž už dál od silnice D7 a její rozšiřování ho nenaruší, toto menší hřiště se tedy stěhovat a posouvat nemusí. Na posledním ze snímků je autor všech fotografií Martin Peterka. Foto: Martin Peterka)