Město Žatec ještě v říjnu hledalo vánoční strom. Teď už smrk na náměstí stojí díky dárcům z Deštnice

Louny, Žatec – Ještě na začátku října neměla žatecká radnice pro letošek jasné, odkud vzít tradiční vánoční strom pro náměstí. Město zveřejnilo na svých stránkách docela neobvyklou výzvu, že hledá případného dárce, který by mohl do Žatce vzrostlý smrk věnovat. Nakonec se „dílo podařilo“ a vánoční strom na náměstí Svobody od tohoto týdne už stojí. Městu ho darovala nedaleká obec Deštnice. Ta leží v lesnaté krajině a jehličnanů je v její blízkosti opravdu dostatek.

Z Deštnice do města putovaly stromy rovnou dva

„Strom na náměstí vztyčili pracovníci technické správy města ve čtvrtek. Od obce Deštnice dostalo město vánoční stromy rovnou dva. Jeden bude zdobit náměstí Svobody a druhý je instalován na sídlišti Jih u školy a samoobsluhy na náměstí Poperinge,“ informoval Tomáš Kassal, mediální pracovník Městského úřadu Žatec.

Ozdobený smrk na náměstí se poprvé rozsvítí v neděli 3. 12.

Během příštího týdne se pracovníci s výškovou technikou k oběma stromům v Žatci znovu vrátí, bude probíhat jejich výzdoba, osazování dekorací a světel. Adventní slavnost v centru Žatce a první rozsvícení vánočního stromu na náměstí proběhne v neděli 3. prosince. Strom s ozdobami zůstane na místě až do 7. ledna, upřesnil Tomáš Kassal.

V Lounech se strom bude stavět v úterý a slavnost je připravena na sobotu

Vánoční strom stojí už od 17. listopadu také na náměstí v Podbořanech. Tam proběhne adventní slavnost a první rozsvícení rovněž v neděli 3.12., kdy začíná letošní advent. V Lounech se vztyčení vánočního stromu na hlavním náměstí ještě připravuje a mělo by k němu dojít v úterý 28. listopadu. Smrk pro lounské Mírové náměstí nebude zdaleka – pracovníci ho uříznou přímo v Lounech, na západním okraji města. Radnici ho věnoval jeho současný majitel jako dar pro město. Předvánoční adventní slavnost a první rozsvícení vánočního stromu proběhnou v Lounech v sobotu 2. prosince. Jedním z účinkujících v programu na náměstí bude i zpěvák Adam Mišík.

ČTĚTE TAKÉ: První letošní vánoční strom na náměstí už stojí. Hasiči ho vztyčili v Podbořanech

ČTĚTE TAKÉ: Pozor na náměstích, vánoční stromy občas padají. Své zkušenosti mají Žatec, Kryry i Vroutek. Případů v ČR je celá řada

ČTĚTE TAKÉ: Nová neobvyklá ozdoba v Žatci: obří adventní věnec za 200 tisíc korun

(na snímcích shora dolů: vánoční strom pro město Žatec. Nejprve byl pokácen v blízkosti dětského hřiště v Deštnici, po pár hodinách byl vztyčen na žateckém náměstí. Foto město Žatec a Technická správa Žatec)