První vánoční strom na náměstí už stojí. Hasiči ho vztyčili v Podbořanech

Podbořany – Podbořany jsou prvním městem okresu Louny, kde se na náměstí již tyčí k nebi mohutný vánoční strom. Hasiči ho na tradičním místě na trávníku u kulturního domu upevnili v den státního svátku (17.11.). Dvacetimetrový velikán je zatím ještě bez ozdob a světel. Výbava bude doplněna v dalších dnech a smrk na náměstí TGM se poprvé rozsvítí přesně za dva týdny, při adventní slavnosti v neděli 3. prosince.

Smrk přijel od koupaliště

Pro smrk hasiči dojeli na okraj města do blízkosti areálu koupaliště, kde stínil u rodinných domů. V pátek dopoledne ho odřízli, naložili na náklaďák a přivezli do centra Podbořan. Tam ho pak několik desítek minut stavěli a upevňovali na obvyklé místo v blízkosti kulturního domu a nákupního centra Rubín. Vztyčování stromu a práci hasičů sledovalo se zájmem několik diváků, hlavně rodin s dětmi, které se už teď těší na blížící se Vánoce a rozsvícené stromy v ulicích.

Slavnost na náměstí bude v neděli 3.12., v muzeu již o den dříve

A i v Podbořanech se krásné výzdoby a rozsvícení již brzy dočkají. Adventní slavnost na náměstí proběhne v neděli 3. prosince. Program začne už ve 13 hodin, vánoční strom bude poprvé rozsvícen vpodvečer po setmění, v čase přibližně mezi 17. a 18. hodinou, chybět nebude ani už osvědčené „odpočítávání“ posledních vteřin. Milovníci Vánoc v Podbořanech se už o den dříve, v sobotu 2.12., budou moci vydat také do muzea v Dukelské ulici, kde bude od 9 do 13 hodin probíhat zajímavý vánoční program určený hlavně pro rodiny s dětmi.

(na snímcích: transport a vztyčování vánočního smrku v Podbořanech. Poprvé se na náměstí rozsvítí při adventní slavnosti v neděli 3. prosince. Foto Laurencia Helásková /5/ a Zdeňka Repková /1/. )