Počítejte se zpožděním, vzkázali autobusoví dopravci. Ve středu začne oprava přejezdu a uzavírka silnice Podbořany – Vroutek

Podbořansko – Od středy do pátku (27.-29. 4.) bude uzavřený železniční přejezd u Vroutku na hlavní silnici Podbořany – Vroutek – Lubenec a dál na Karlovy Vary kvůli plánovaným opravám. Silnice z Podbořan do Vroutku kolem vrchu Kozinec bude tři dny neprůjezdná. Auta budou jezdit objížďkami a stejně tak i linkové autobusy. Objízdné trasy jsou dlouhé kolem deseti kilometrů a spoje budou nabírat zpoždění.

„Omlouváme se pasažérům za dočasně ztížené podmínky cestování,“ uvedla Dopravní společnost Ústeckého kraje v grafických informačních materiálech pro cestující. Objížďky povedou přes Očihov a Kryry nebo také přes Buškovice, Nepomyšl a Dvérce. V obou případech se trasa autobusových spojů prodlouží asi o deset kilometrů. Zastávky v uzavřeném úseku silnice nebudou dopravci obsluhovat, což znamená, že na ně nebudou autobusy v době uzavírky vůbec zajíždět. „Může docházet ke zpoždění spojů kvůli objížďkám, všem cestujícím se předem omlouváme,“ vzkázala dopravní společnost.

Přejezd se bude opravovat tři dny, práce souvisejí s celkovou rekonstrukcí železniční trati Žatec – Podbořany – Plzeň. Od pondělí do úterý (25. a 26. 4.) je kvůli rekonstrukci uzavřený také další přejezd v blízkosti Vroutku, a to na výrazně méně vytížené silnici vedoucí směrem z Vroutku na Dvérce a Nepomyšl.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Silnice mezi Podbořany a Vroutkem bude tři dny neprůjezdná. Chystá se oprava přejezdu u Kozince

ČTĚTE TAKÉ: Cena za cestu autobusem do Prahy je dražší. Jízdenky ze Žatce či Loun poskočily až o dvacet korun

ČTĚTE TAKÉ: Musel jsem zastavit vlak. Ve vagónu byl rozrušený muž s nožem, vypráví strojvedoucí ze Žatce