Děti i dospělí si užili zábavný den a nové hřiště už začalo sloužit sportovcům

Hříškov – Nové multifunkční hřiště v areálu u sokolovny začalo sloužit obyvatelům v Hříškově. Slavnostně otevřeno bylo na konci srpna při nohejbalovém turnaji, od té doby se v areálu postupně vystřídaly už desítky sportovců.

Starostka předala první pohár

„Slavnostní otevření a následný nohejbalový turnaj byla úspěšná akce plná slunce a dobré nálady. Do prvního ročníku nového turnaje O pohár starostky se přihlásilo celkem osm nohejbalových týmů, hráči byli například ze Hříškova, Panenského Týnce a Chlumčan. Celkem týmy odehrály šestnáct zápasů, nakonec zvítězila sestava s názvem Chlumčanská Crew ve složení Petr Koncz, Martin Knížek a Václav Kreps,“ popsala starostka Hříškova Jana Kalašová, která také vítězům předala velký putovní pohár a další ceny.

Sportovali muži, ženy i děti

Po celý den při slavnostním otvírání hřiště probíhal i další zábavný program, atrakce a aktivity pro děti, sportování žen i dětí, kultura, také byly představeny nové symboly obce, které pro ni letos schválila Poslanecká sněmovna – obecní znak a prapor.

Plochu je možné si předem zarezervovat

Hřiště je nyní k dispozici pro všechny zájemce z řad veřejnosti, pokud si na něm chce zasportovat větší skupina, je vhodné si předem zarezervovat termín, což jde i přes web obecního úřadu. Zájemci mohou na hřišti hrát volejbal, nohejbal, tenis, malou kopanou, streetball, případně i další sporty.  Hřiště se stavělo od dubna, vybudování multifunkčního sportovního areálu stálo 2,2 milionu korun. Necelou třetinu nákladů zaplatila obec Hříškov, na zbylé dvě třetiny se podařilo získat dotaci z programu od ministerstva pro místní rozvoj.

ČTĚTE TAKÉ: V Hříškově otevřou nové sportovní hřiště za dva miliony korun. Jako první ho pokřtí hráči nohejbalu

ČTĚTE TAKÉ: V Hříškově opravují obecní úřad. Pošta v přízemí zůstane, budovu ozdobí i nový znak obce

ČTĚTE TAKÉ: Rekord: na sraz veteránů do Hříškova majitelé přihlásili poprvé v historii více než tři stovky vozidel

ČTĚTE TAKÉ: Rodina z Hříškova během pár hodin přišla o dům. S těžkou situací pomáhali lidé z okolí, posílali dary do sbírky

(na snímcích: slavnostní otevření nového hřiště na Hříškově, nohejbalový turnaj a zábavný den, úplně dole starostka Jana Kalašová předává pohár vítězům. Foto: obec Hříškov)