V Hříškově otevřou nové sportovní hřiště za dva miliony korun. Jako první ho pokřtí hráči nohejbalu

Hříškov – Malou kopanou, nohejbal, volejbal, ale i třeba tenis, streetball nebo také jiné míčové sporty budou moci lidé hrát na nově vybudovaném multifunkčním sportovním hřišti v Hříškově. Stálo více než dva miliony korun. Slavnostní otevření je připravené na tuto sobotu.

Pomohla dotace od ministerstva

„Hřiště se začalo stavět v polovině dubna a podle plánů mělo být dokončeno nejpozději do 30. září. Stavba však postupovala rychle, nebyly žádné problémy, a tak hřiště budeme moci otevřít a nabídnout veřejnosti ke sportování už teď,“ uvedla starostka Hříškova Jana Kalašová. Vybudování multifunkčního sportovního areálu stálo 2,2 milionu korun. Necelou třetinu nákladů zaplatila obec Hříškov, zbytek byl uhrazen z prostředků ministerstva pro místní rozvoj díky dotaci v jednom z jeho finančních programů na podporu v regionech.

Obec krátce představí i svůj nový znak

Nové hřiště v areálu u sokolovny bude poprvé otevřeno v sobotu 21. srpna, obec k tomu přichystala i slavnostní program pro všechny návštěvníky na dobu od 10 do 17 hodin. Součástí je první ročník nově zavedeného nohejbalového turnaje, zábavný program pro děti, občerstvení, ale i třeba krátké představení nového oficiálního symbolu obce – znaku, který Hříškov letos získal se souhlasem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

ČTĚTE TAKÉ: V Hříškově opravují obecní úřad. Pošta v přízemí zůstane, budovu ozdobí i nový znak obce

ČTĚTE TAKÉ: Rodina z Hříškova během pár hodin přišla o dům. S těžkou situací pomáhali lidé z okolí, posílali dary do sbírky

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Hřiště pro děti, terasa ze tří stran, lodičky u řeky. Takhle může vypadat oblíbená restaurace Chaloupka u Ohře v Žatci

(na snímcích nahoře i dole: závěr stavby nového multifunkčního sportovního areálu u sokolovny v Hříškově letos v červenci. Foto Jana Kalašová)