V Hříškově opravují obecní úřad. Pošta v přízemí zůstane, budovu ozdobí i nový znak obce

Hříškov – V Hříškově začala velká rekonstrukce budovy obecního úřadu i přilehlého obecního dvora, který slouží také jako sběrný dvůr. Celý objekt bude tvořit moderní zázemí pro pracovníky obce i návštěvníky úřadu, bude mít i nové vybavení. V přízemí i nadále bude působit pobočka České pošty stejně jako dosud. Poštovní služby tak budou mít lidé z obce stále k dispozici, to se ani po rekonstrukci úřadu nezmění.

Obec zaplatí kolem milionu, s financováním pomůže i krajský úřad

Za úpravy, modernizaci a vylepšení zaplatí obecní úřad ze svých prostředků přibližně kolem jednoho milionu korun. S financováním pomůže i Ústecký kraj, který pošle dotaci na úpravu obecního dvora.

Na úřad chodí v průměru kolem 40 lidí měsíčně

„V budově bude všechno nové – uvnitř i venku. Kanceláře, sociální zařízení, celý objekt bude upraven pro bezbariérový pohyb,“ uvedla starostka Hříškova Jana Kalašová. V přízemí sídlí pošta a v prvním patře jsou kanceláře a zasedací místnost obecního úřadu. Lepší bude také například internetové připojení. Obecní úřad v Hříškově navštíví kvůli vyřízení nějakého přání, požadavku nebo jiné záležitosti v průměru kolem čtyřiceti lidí měsíčně, upřesnila starostka na dotaz naší redakce. Jsou to čísla ze statistik ještě z „běžné“ doby, kdy návštěvy a pohyb lidí nebyly omezeny koronavirovou pandemií.

Budovu ozdobí zbrusu nový znak obce

Jedna zajímavá novinka bude zdobit budovu obecního úřadu také zvenku: je to zbrusu nový znak obce Hříškov (viz snímek dole). Obec ho získala teprve letos v lednu, kdy jí ho k používání schválila heraldická komise Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Znak vytvořil heraldik Stanislav Kasík, žijící v Roudnici nad Labem, který se touto činností dlouhodobě zabývá a pro města a obce v celé ČR navrhl a vypracoval už více než šest set znaků.

Práce skončí v polovině prázdnin

Rekonstrukce obecního úřadu i dvora by měla skončit zhruba v polovině letních prázdnin.

ČTĚTE TAKÉ: Rodina z Hříškova během pár hodin přišla o dům. S těžkou situací pomáhali lidé z okolí, posílali dary do sbírky

ČTĚTE TAKÉ: Čisté okolí a skvělý příklad dětem. Lidé v Hříškově se připojili k setkání Ukliďme Česko

ČTĚTE TAKÉ: Proměna náměstí pokračuje, kompletně nové by mělo být do konce května

ČTĚTE TAKÉ: V Ročově připravili dárek pro obyvatele – zahrádkáře i chalupáře. Mohou bezplatně dostat kompostéry

ČTĚTE TAKÉ: Řidiči i cestující z D7 se budou moci protáhnout na dvou nových odpočívadlech u Smolnice

(na snímcích: opravovaná budova Obecního úřadu v Hříškově a vedle ní obecní dvůr. Poslední snímek: nově schválený znak Hříškova, který obec může používat od ledna. Foto: Obec Hříškov (1) a Libor Želinský (3) .)