Zájemcům v Podbořanech začnou sloužit tři nové elektronické tabule s přístupem na internet

Podbořany – Tři nové elektronické informační tabule, propojené s internetem a sloužící jak obyvatelům, tak i návštěvníkům města, se letos objeví v Podbořanech. Největší z interaktivních informačních tabulí bude k dispozici na náměstí u kulturního domu, další dvě o něco menší elektronické úřední desky budou v sídle městského úřadu – jedna přímo uvnitř budovy, druhá venku před radnicí.

Město za tři desky zaplatí přes 600 tisíc korun

Pořízení nových elektronických úředních desek schválila v lednu rada města, v únoru pak podepsala radnice smlouvu s dodavatelem – společností Galileo z Chomutova, která se specializuje na vytváření webů a poskytování dalších informačních a IT služeb pro města, obce, mikroregiony a další subjekty z oblasti samosprávy, stejně tak například i pro mateřské školy, příspěvkové organizace a další podobné veřejné či sociální instituce. Za dodávku a instalaci tří informačních tabulí zaplatí město Podbořany přibližně 628 tisíc korun včetně DPH, schválila rada města. Společnost Galileo bude dál i zajišťovat servis, desky umístěné venku mají například řady prvků, zabezpečujících zařízení proti případným útokům vandalů. Aktuálně spolupracuje již s více než 2100 městy a obcemi v celé ČR, vyplývá z webových stránek firmy.

Radnice plánuje vylepšit web města, chystá i nové letecké snímky

Město Podbořany se chystá zapracovat na vylepšení svých webových stránek i právě na poskytování informací v elektronické formě svým obyvatelům a návštěvníkům. „Informace na deskách budou propojeny s městským webem. Každý zájemce tam najde mnoho údajů z města i radnice, které ho budou zajímat. Turisté nebo jiní návštěvníci si zase mohou vyhledat různé informace o městě a jeho zajímavostech, o možnostech ubytování, kulturní nabídky, občerstvení a podobně. Tabule jsou interaktivní, pomocí obrazovky bude možné se připojit i jinam na internet,“ vysvětlil na dotaz naší redakce starosta Podbořan Radek Reindl. Radnice podle něj ve spolupráci s dalšími odborníky chystá i pořízení nových kvalitních leteckých snímků města a okolí, které později potom vylepší také jak městský web, tak i grafiku a nabídku v uvedených informačních tabulích.

Podobné desky jsou od února i v Lounech

Podobné nové elektronické informační tabule s úředními deskami radnice začaly sloužit během února také zájemcům v Lounech a v lednu jednu „spustilo“ také městečko Lubenec.

(na snímku nahoře: klasická úřední deska ve formě papírů a vývěsky a vedle ní nová elektronická interaktivní úřední deska v obci Nový Šaldorf na Znojemsku od firmy Galileo. Foto: Galileo Corporation)

ČTĚTE TAKÉ: Autobusová zastávka v Podbořanech se posune přibližně o 300 metrů do blízkosti nové prodejny Norma

ČTĚTE TAKÉ: Ordinace po oblíbeném lékaři v Podbořanech, který na podzim náhle zemřel, znovu začala pracovat

ČTĚTE TAKÉ: Devět zastávek na nové naučné, výletní a umělecké stezce. Tvůrci cesty na Podbořansku chystají otevření na jaro