Na zimním stadionu začalo období oprav. Děti, které chtějí bruslit, budou moci od května pokračovat na výstavišti

Louny – Po únorovém konci venkovních kluzišť nyní sezonu bruslení a hokeje v průběhu dubna už ukončil také Městský zimní stadion v Lounech. Led již je rozpuštěný, nový se začne vyrábět zase na přelomu srpna a září. Na stadionu teď začala letní přestávka a s ní zároveň i tradiční opravy.

Světla v chodbách u šaten budou nově zapínat čidla

„Čistíme hrací plochu, opravujeme všechny případné závady. Opravit bylo potřeba také například rolbu. Zednické práce probíhají i na některých místech na chodbách a ve společných prostorách,“ informoval Radek Příhoda, ředitel Lounské správy sportovních areálů (LSSA). Určitou zajímavostí je, že některé elektrické okruhy se budou „předělávat“ na automatická čidla, reagující na pohyb. Díky tomu by pak mělo dojít k úsporám za elektřinu při svícení.

Kdo z prcků ještě nemá bruslení dost, může začít chodit na výstaviště

Děti z přípravky si na ledě v Lounech nyní naposledy zabruslily a „pohrály“ na začátku dubna, potom začalo rozpuštění ledu. Přesto: kdo z mrňousů a jejich rodin ještě pořád nemá bruslení dost, může „přesedlat“ na kolečkové inline brusle. V polovině května (16. 5.) totiž začne „Školička inline bruslení a pohybových her“, jak se kurz oficiálně jmenuje, a to na výstavišti v Lounech. Je určený pro nejmenší děti, narozené v roce 2015 nebo později. Obsahuje celkem deset tréninkových lekcí, plných sportování a také zábavy pro nejmenší, a pořádá ho HC Slovan Louny. Účastníci se budou scházet vždy v úterý a ve čtvrtek – až do prázdnin. „Koho bude bruslení bavit, může potom od podzimu pokračovat dál se sportem už na ledě v našich řadách – buď jako malý hokejista, nebo v oddílu v krasobruslení,“ popsali pořadatelé z HC Slovan Louny.

(na snímcích: úklid a opravy v chodbách „zimáku“ a také na jeho rolbě. Dole jsou děti z přípravky při jednom z posledních bruslení na ledě v končící sezoně v závěru března. Foto Lounská správa sportovních areálů)