První velká čarodějnická zábava začíná už v sobotu. V Postoloprtech účastníkům zazpívá i Jan Bendig

Postoloprty – Konec tohoto týdne bude ve znamení oblíbeného pálení čarodějnic. Většina měst a obcí přichystala kulturní program či jen posezení u ohně na „tradiční datum“ – neděli 30. dubna. V Postoloprtech ovšem proběhne zábava s programem na celé odpoledne a večer už o den dříve, v sobotu 29. 4., a jedním z velkých lákadel bude vystoupení zpěváka Jana Bendiga, který má v posledních letech pořád rostoucí popularitu hlavně u dětí a dospívající mládeže.

Zpěváka si v průzkumu „objednaly“ samy děti

„Honzu Bendiga jsme pozvali na základě předchozího průzkumu, který jsme provedli u dětí v naší školní družině a ve Středisku volného času. Dětí jsme se ptali, koho by si přály mít v Postoloprtech při čarodějnicích na vystoupení. Potom jsem kontaktovala jeho manažera a čekala, jak naše pozvání dopadne. Zpěvák a jeho tým souhlasili a dohoda byla na světě, takže jsme moc rádi,“ popsala na dotaz naší redakce Lenka Hubertová, zástupkyně ředitelky ZŠ Postoloprty a vedoucí Střediska volného času. Středisko vzniklo loni a převzalo aktivity po bývalém Domě dětí a mládeže.

Úspěšný v branži je i jeho bratr, letos dostal Českého lva

Jan Bendig vystoupí v Postoloprtech v rámci „čarodějnic“ na pódiu v sobotu od 18 do 19 hodin. Je mu 29 let, pochází z východních Čech a od svých dvanácti let žil v Liverpoolu. Je to romský zpěvák a jako umělec veřejně vystupuje od roku 2008, účastnil se také soutěže Česko Slovenská Superstar, v níž skončil čtvrtý. V umělecké branži je úspěšný také jeho mladší bratr Marsell Bendig (24), který jako herec dostal letos Českého lva za ztvárnění role ve filmu Banger.

Sobotní program začíná již ve 14 hodin a končí večer v deset

Program sobotních „čarodějnic“ začne v Postoloprtech už ve 14 hodin, sraz namaskovaných členek průvodu všeho věku je u kina, potom se průvod vydá přes město směrem do areálu bývalých kasáren. Tam bude od 15 hodin probíhat kultura, soutěže, dětská show a další zábava. Oheň i s čarodějnicí má být zapálen v 17.30 hodin, potom vystoupí Jan Bendig a po něm ještě také oblíbená regionální kapela Refreš, která bude hrát od 19.30 do 21.30 hodin.

Těšíme se na všechny návštěvníky!

Setkání pořádají společně Centrum volného času a Kulturní zařízení města Postoloprty. „Snažili jsme se vymyslet program pro všechny věkové kategorie, těšíme se už teď na všechny návštěvníky!“ dodala Lenka Hubertová.

(ilustrační foto nahoře: město Česká Skalice)

ČTĚTE TAKÉ: Hudba od Kabátů i slavný hráč Vláďa Šmicer. Fotbalisté a město zveřejnili termín a program oslav k otevření nového stadionu

ČTĚTE TAKÉ: Slavnosti v Postoloprtech budou letos v červnu věnovány hned čtyřem jubileím