Zábavný den v Podbořanech: nejdřív záchranáři a Jaroslav Sypal, potom čarodějnice

Podbořany – Oblíbený herec a bavič Jaroslav Sypal, který se do povědomí lidí dostal nejvíce díky své roli v populární filmové komedii Byl jednou jeden polda, bude patřit k zajímavým hostům atraktivního setkání na hřišti v areálu GSOŠ Podbořany, kde proběhne ve čtvrtek (27. 4.) Den se záchranáři. Akce je prioritně určena hlavně pro děti ze školek a škol, ale je otevřená a přístupná pro širokou veřejnost a zúčastnit se může kterýkoli zájemce.

Hasiči předvedou mnoho zajímavých ukázek

Program začíná dopoledne v 9 hodin, zúčastní se ho hasiči z několika různých jednotek a sborů, kteří postupně předvedou mnoho zajímavých zásahů, například u autonehody, při požáru, při nutnosti vyproštění z trosek a mnoha dalších krizových situacích, kdy jde o vteřiny. Jaroslav Sypal bude program zčásti uvádět jako „moderátor“ a kromě toho zajistí i několik kulturních vystoupení, například humorné vyprávění nebo pár písniček. Program skončí ve 13 hodin. Zajímavý Den se záchranáři společně pořádají GSOŠ Podbořany, město Podbořany a dobrovolní i profesionální hasiči z Podbořan a Kryr.

Odpoledne začnou čarodějnice a buřty

V areálu školy na hřišti v ulici Kpt. Jaroše to ovšem nebude pro tento den ještě zdaleka všechno. Hned od 16 hodin tam bude pokračovat další setkání pro všechny malé i velké návštěvníky. Tentokrát půjde o oblíbené pálení čarodějnic s posezením, povídáním, soutěžemi pro děti i opečením buřtů. „Srdečně zveme širokou veřejnost. Čarodějnické kostýmy jsou vítány! Těšíme se na všechny návštěvníky!“ uvádějí pořadatelé z GSOŠ Podbořany. „Čarodějnice“ na školním hřišti skončí v 19 hodin.

V neděli na náměstí se bude stavět májka

Další velký program k pálení čarodějnic a spojený i s tradičním stavěním májky si lidé v Podbořanech budou moci užít také tento týden v neděli (30.4.), a to na Masarykově náměstí. Začátek bude už ve 13 hodin. Hlavním pořadatelem v tomto případě bude centrum Chůvička, město a dobrovolní hasiči.

(na snímku nahoře: Jaroslav Sypal, oblíbený herec a komik. Foto archiv umělce)