Důležitý přejezd v Postoloprtech bude tři dny neprůjezdný pro auta. Na řidiče čekají komplikace

Postoloprty – V Postoloprtech začnou tento týden ve středu dopravní komplikace. Ve městě bude v obou směrech uzavřená Masarykova ulice v oblasti poblíž nádraží a železničního přejezdu. Je to přitom důležitá a frekventovaná „páteřní“ komunikace, významná pro celé město. Důvodem uzavírky jsou plánované opravy právě na železnici a uvedeném přejezdu. Omezení v Masarykově ulici potrvají tři dny, od středy (10.5.) až do pátku do večera.

Uzavírka bude platit od středy do pátku

Uzavření ulice povolil odbor dopravy Městského úřadu Louny ve veřejné vyhlášce, vydané už na začátku dubna. „Uzavírka potrvá od středy od 7 hodin do pátku do 20 hodin,“ upřesnila Blanka Sunkovská, vedoucí odboru. O možnost uzavření přejezdu pro silniční dopravu požádala Správa železnic, která plánuje uvedenou opravu přejezdu. Místo bude možné objet přes komunikaci R7 na obchvatu města a do Postoloprt nebo naopak ven z města se dostat pomocí jiného „sjezdu“ z něj.

Na jedné z tratí je v současnosti i výluka, směrem na Louny jezdí místo vlaků autobusy

Práce na železnici v okolí Postoloprt i Loun probíhají již od minulého týdne, kvůli nim také zároveň platí výluka pro cestující na trati Postoloprty – Louny – Libochovice, a to již od pátku 5. května. Tato výluka potrvá až do středy 10. května, místo vlaků teď jezdí pasažéři náhradní autobusovou dopravou.

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Na nádraží v Postoloprtech se chystá další rekonstrukce. Vznikne tam nové nástupiště

ČTĚTE TAKÉ: Provoz na poškozeném mostě u Postoloprt už tři roky řídí semafor. Oprava by měla začít letos v létě

ČTĚTE TAKÉ: Město Louny znovu žádá v Postoloprtech o příspěvek na pohotovost. Provoz v Lounech je ale neefektivní, uvádějí zastupitelé

(na snímcích: frekventovaný železniční přejezd v Postoloprtech. Teď bude tři dny uzavřen pro auta kvůli plánované opravě. Foto: YouTube – Karlous13)