Nová světla, zastávky i chodníky. Ulice v Lenešicích vedoucí podél rybníka bude mít novou vizáž, obec chystá rekonstrukci

Lenešice – V Lenešicích se připravuje rekonstrukce hlavní průtahové ulice, vedoucí přes tuto obec v blízkosti Loun a Dobroměřic, v níž žije přibližně 1500 obyvatel. Součástí budou na některých místech i úpravy přilehlého veřejného prostranství. Přibudou například nové vyznačené přechody pro chodce, nové prostory a vybavení autobusových zastávek, součástí bude rovněž kvalitnější veřejné osvětlení.

Investorem bude obec Lenešice. Městský úřad Louny jako příslušný silniční správní úřad pro uvedenou lokalitu vydal nyní na začátku května povolení a schválil stavební záměr.

Přibudou nová světla, chodníky i zastávka

Opravovat se bude úsek ulice dlouhý asi jeden kilometr, práce budou probíhat ve dvou etapách. Pracovat se bude i na nábřeží známého Lenešického rybníka, který má rozlohu přes 70 hektarů a je největší vodní plochou na území okresu Louny. Právě u rybníka se bude opravovat i autobusová zastávka s názvem osada Mlýnek. Rekonstrukce se bude kromě povrchu vozovky, chodníků, parkovacích míst, zastávek a dalších prvků týkat také veřejného osvětlení. Přibude více než dvacet světelných bodů v síti, vyplývá z dokumentace ke stavbě.

Stavba má být dokončena do dvou let, začátek není ještě přesně daný

Kdy stavba přesně začne, to není ještě určeno, nyní se bude hledat dodavatel formou výběrového řízení. Stavba však musí být dokončena nejpozději do dvou let od vydání současného povolení.

(na snímku nahoře: Rybník v Lenešicích s přístřeškem k posezení pro turisty. Právě kolem něj v blízkosti tohoto místa vede hlavní průtahová ulice přes obec, která se bude opravovat. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Na křižovatce mezi Lenešicemi a Dobroměřicemi vznikne kruhový objezd. Vážné nehody by tam měly skončit

ČTĚTE TAKÉ: V Dobroměřicích na úřadě se dá nově platit kartou. V celé ČR je už skoro 300 tisíc těchto terminálů a mezi lidmi 15 milionů karet

ČTĚTE TAKÉ: Z prostoru po staré zbořené jídelně vznikne nový Sochorův park. Lidé v Cítolibech budou mít pěkné místo na procházky