Kultura venku se rozjíždí: první na řadě je rockový festival v Postoloprtech

Postoloprty, Žatec – Po nedávném obnovení kulturních programů ve vnitřních prostorách se s nástupem léta rozjíždějí také kulturní akce pořádané venku pod širým nebem, především koncerty a festivaly. První z nich v okrese Louny je připraven v Postoloprtech už na tuto sobotu, 19. červen: v zámecké zahradě proběhne nejprve zábavné odpoledne pro děti a potom festival rockové hudby, který potěší především fanoušky stylu heavy metal.

Zámeckej fest startuje v 16.30

„Atrakce pro děti začnou ve 12 hodin, na tuto část je bezplatný vstup. Metalový festival s názvem Zámeckej fest bude startovat v 16.30 hodin,“ upřesnil Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprt. Na festivalu vystoupí čtyři kapely a hudebníci, mezi nimi například Deaken z Loun nebo Metallica Revival. Vstupné je stokoruna.

Červenec: folk, rock, divadlo, letní kino

Kulturní pořady v zámecké zahradě budou pokračovat i v červenci a srpnu. Na červenec je připraveno například folkové odpoledne s Evou Henychovou (10.7.), další rockový festival Raskwerfest (17.7.), divadelní představení komedie Můžu k tobě? v podání pražského souboru Divadlo Artur (18.7.) a promítání filmů ve spolupráci s Kinematografem Bratří Čadíků (21. – 24. 7.). V uvedených dnech „letního kina“ se návštěvníci mohou těšit i na živou hudbu a v sobotu 24. 7. proběhne i celodenní program pro děti.

Srpen a září: pára, rock a přesunuté Postoloprtské slavnosti

Na srpen je v Postoloprtech rovněž v zámecké zahradě připraven „Den s párou“, což je výstava historických parních strojů s programy pro děti i dospělé a country hudbou (14.8.), další rockový festival (28.8.) a na počátku září (4.9.) to budou tradiční Postoloprtské slavnosti, uspořádané v trochu menší formě a přesunuté z obvyklého jarního termínu kvůli tehdejší epidemii Covid-19.

Žatec: lístky na Carmen a Nohavicu se stále ještě dají sehnat

V Žatci rozjelo kulturní pořady pod širým nebem letní kino, které poprvé promítalo v pátek 4. června. Červnovými vrcholy s očekávanou velkou návštěvností budou živé představení opery Carmen v podání souboru opery, baletu a orchestru Severočeského divadla Ústí nad Labem v sobotu 26. 6. a koncert Jaromíra Nohavici, nejpopulárnějšího písničkáře ČR, o den později, v neděli 27. 6. Nohavica vystoupí v letním kině v Žatci společně s muzikanty Robertem Kuśmierskim a Pavlem Plánkou. Pro oba pořady už bylo prodáno několik stovek vstupenek, ale posledních pár desítek jich stále ještě zbývá. U opery Carmen podle údajů ze systému on-line prodeje bylo možné ve středu 16. 6. koupit ještě přibližně 70 lístků a v případě Jarka Nohavici jich zbývalo kolem devadesáti. Kdo chcete jít a ještě nemáte lístek, určitě neváhejte.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Letní kino v Žatci otvírá tento týden. Na konci června bude trhák: koncert Jaromíra Nohavici

ČTĚTE TAKÉ: Města ruší velké letní slavnosti a podpoří více akcí pro menší počty lidí. V Postoloprtech chtějí začít už v červenci

ČTĚTE TAKÉ: Po kupě sněhu je tady telefonní budka. Návštěvníky zámku Krásný Dvůr vítá další netradiční umělecké dílo