Letní kino v Žatci otvírá tento týden. Na konci června bude trhák: koncert Jaromíra Nohavici

Žatec – Život v ČR se postupně vrací k normálnímu režimu, kulturní aktivity se obnovují. Tento týden zahájí novou sezonu i letní kino v Žatci. Je to jediné letní kino s každoročním pravidelným provozem v okrese Louny. Pro návštěvníky poprvé otevře tento pátek. A na konci měsíce nabídne milovníkům hudby a kultury skutečnou lahůdku: koncert našeho nejpopulárnějšího písničkáře Jaromíra Nohavici.

V červnu je na programu devět filmů

Letní kino během června promítne pro návštěvníky devět filmů, mezi nimi například 3 Bobule, Krajina ve stínu, Děda postrach rodiny, Princova cesta a další. Prvním filmem bude tento pátek, 4. června, americký snímek Mýtus o pyžamové párty. V červnu se promítá vždy v pátek, sobotu a neděli a začátky představení jsou od 21.30 hodin.

Vrchol měsíce: Jarek Nohavica naživo. Prodej lístků začne právě dnes

Velkou událostí na konci června bude koncert Jaromíra Nohavici, který vystoupí spolu s dalšími kolegy hudebníky Robertem Kuśmierskim a Pavlem Plánkou. Koncert začne v neděli 27. června od 20 hodin. Vstupenky mohou zájemci sehnat v pokladně městského divadla – a pozor: prodej začíná právě dnes, v úterý 1. června, a to od 14 hodin.

Před třemi roky lidé skoupili vstupenky jen za jednu hodinu

Při posledním vystoupení Jaromíra Nohavici v Žatci v únoru 2018 byly lístky rovněž z pokladny divadla vyprodány jen za pouhou jednu hodinu po zahájení prodeje. Lidé tehdy stáli před divadlem dlouhou frontu, ale na všechny její účastníky se stejně nedostalo. Teď by jich mohlo být spokojeno trochu víc, protože do letního kina se vejde víc návštěvníků než do budovy divadla. Pokud by se lístky neprodaly v pokladně divadla během dnešního odpoledne, zájemci pak dostanou ještě možnost on-line nákupu na internetu. Případný prodej on-line začne v 18 hodin.

(na snímku nahoře: Letní kino v Žatci. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Kultura po dlouhé pauze ožívá. Divadlo v Lounech v pondělí otevře pokladnu a na červen připravilo několik koncertů i her

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Auta, letadla, staré hrady. V Lounech začala výstava pro kluky a chlapy s klukovskou duší

ČTĚTE TAKÉ: Muzea po sedmi měsících znovu otevřela brány. Kdo nechce jen hledět do vitrín, může jít i na pochod