FOTO: Auta, letadla, staré hrady. V Lounech začala výstava pro kluky a chlapy s klukovskou duší

Louny – Muzea jsou otevřená pro veřejnost po vynucené sedmiměsíční koronavirové pauze sotva týden, a hned je tady nová zajímavá výstava v Lounech, která uspokojí především všechny kluky a všechny chlapy s klukovskou duší. Nabízí stovky modelů aut, letadel, starých hradů, historických i současných podob městské zástavby.

Svět papírových modelů

Výstava s názvem Svět papírových modelů začala právě dnes, v úterý 18. května. Zájemci ji budou moci navštívit až do 29. srpna. „Všechny modely vytvořili členové skupiny Minimodel a jejich přátelé, věnující se stejnému koníčku. Na výstavě jsou k vidění vozidla a stroje z nejrůznějších oborů lidské činnosti, například hasičská a vojenská technika, stavební stroje, nákladní auta, autobusy, letadla. Návštěvníci mohou vidět i různá diorámata nebo modely stavebních památek,“ uvádějí propagační materiály k výstavě.

„Československá“ skupina nadšenců

Skupina Minimodel vznikla původně na Slovensku, brzy se k ní přidružili i další nadšenci z České republiky, v současnosti má české i slovenské „pobočky“ a hlásí se k ní i řada příznivců se zájmem o modelářství z dalších zemí Evropy. Navazuje na oblibu papírového modelářství, které v minulosti ještě v dobách socialismu hodně podporoval například časopis ABC.

Modeláři připravovali výstavu od soboty

Výstavu v Lounech připravovala skupina sedmi modelářů přímo na místě už od soboty. „Instalovali jsme modely s kamarády Martinem Faltou, Petrem Kudrejem, Michalem Rozinkem, Pavlem Palmou, Josefem Jiřím Márem a Františkem Sochorem. Své modely pro výstavu zapůjčilo i mnoho dalších modelářů, moc všem děkujeme. Doufejme, že muzea snad už teď vydrží otevřená, aby se na výstavu mohli chodit dívat návštěvníci,“ uvedl Jiří Abel ze skupiny Minimodel.cz.

Určitě se přijedu podívat

A zájemci-návštěvníci se už skutečně nemohli dočkat, někteří svou radost a zájem vyjádřili už s předstihem na sociálních sítích. „Rád se tam pojedu podívat osobně. Děkuji za zajímavou výstavu,“ napsal Michal Hylas z Prahy. „Určitě to bude stát za to. Bohužel pro mě je to do Loun daleko, jinak bych se na takovou výstavu určitě rád přijel podívat,“ uvedl Petr Krystynek z Uherského Brodu.

Otevřeno je každý den kromě pondělí, vždy do 17 hodin

Zajímavou výstavu v Lounech mohou lidé navštívit až do konce srpna. Muzeum je otevřené vždy od úterý do neděle, každý den do 17 hodin.

ČTĚTE TAKÉ: Muzea po sedmi měsících znovu otevřela brány. Kdo nechce jen hledět do vitrín, může jít i na pochod

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Vojáci, zbraně, vozidla. Válečné muzeum v Libočanech si za první rok prohlédlo 1600 návštěvníků

ČTĚTE TAKÉ: Tramvaj, letadlo, armádní vozidla. U zatáčky ve Pšově vzniká nový technický skanzen

(na snímcích: výstava Svět papírových modelů v Lounech. Foto: Jiří Abel)