Plavecká hala bude celý čtvrtek zavřená. Televize bude v neobvyklém prostředí natáčet Prostřeno – zábavný pořad o vaření

Louny – Plavecká hala v Lounech bude ve čtvrtek (5.1.) místem neobvyklého televizního natáčení. Nepůjde ovšem ani o dokument o městu Louny, ani o samotném nedávno vybudovaném moderním bazénu, který po otevření sbíral i ceny za zajímavou architekturu, ale televizní tvůrci a účinkující budou v prostorách haly točit jeden z neúspěšnějších zábavných pořadů v ČR týkající se vaření.

Prostřeno a Policie v akci

Na dotaz naší redakce to potvrdil Jan Macháček, ředitel Lounské správy plaveckých areálů. „Plaveckou halu na celý čtvrtek obsadí štáb televize Prima. V našem sportovním areálu se budou točit záběry pro pořad Prostřeno, v němž zároveň budou i účinkující z pořadu Policie v akci. Jeden z nich je z Loun a oba pořady se takto propojí. Televize hledala nějaké zajímavé a neobvyklé prostředí k natáčení a asi v souvislosti i s tipem jednoho z účinkujících se obrátila na naši plaveckou halu se žádostí o možnost natáčení,“ vysvětlil ředitel.

Pro veřejnost bude ve čtvrtek hala i sauna zavřená

Pro veřejnost tak bude hala nyní celý čtvrtek kvůli natáčení mimořádně uzavřena, ale hned od pátku ji zájemci o plavání budou moci znovu navštívit. Zavřená bude ve čtvrtek i sauna. Účastníci pořadu Prostřeno budou vařit v prostorách „kuchyňky“, zároveň však budou i relaxovat a „dovádět“ přímo v bazénu, aby byl díl co nejzajímavější a „neokoukaný“. Do vysílání se tento díl dostane pravděpodobně v průběhu jara.

Úspěšný pořad vysílá Prima už 12 let

 „Původně jsem produkci TV Prima říkal, že nemohu na celý den jen tak pro návštěvníky zavřít bazén, že obyvatelé, kteří mají plaveckou halu rádi, chtějí sportovat a že v současné náročné ekonomické situaci nemůže město přicházet o tržby, ale televize reagovala, že za celodenní pronájem haly samozřejmě zaplatí,“ popsal některé zajímavosti z jednání Jan Macháček. Prostřeno, pořad o vaření a přípravě pohoštění pro ostatní účastníky, kteří mezi sebou i soutěží, je jedním z nejúspěšnějších zábavných pořadů v ČR, dlouhodobě si drží velkou sledovanost a zájem diváků. TV Prima ho vysílá už dvanáct let, jak uvádí na svém webu.

(na snímku nahoře: mladí návštěvníci v plavecké hale v Lounech v prvních dnech po jejím otevření v září 2020. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: První návštěvníci ve zbrusu nové plavecké hale. Jak se jim líbí?

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: První Mikuláš si pospíšil. Dárky pro děti do bazénu v Lounech přinesl už v pátek