Šťastný konec: zmatené vystrašené štěně běhalo na okraji Podbořan. Teď už má nový domov u rodiny ve Vroutku

Podbořansko, Vroutek – Ve dnech kolem Silvestra a vánočních prázdnin práskají petardy, zvířata se plaší a mnozí lidé, kteří mají rádi živé tvory, už dlouhá léta bojují proti odpalování rachejtlí, dělbuchů a další podobné hlučné zábavě, jež zvířata děsí. Některé příběhy spojené se zvířaty a Silvestrem však mohou mít i šťastný konec. Například malé štěně, které zmateně právě v poslední den minulého roku pobíhalo poblíž Podbořan, nyní jen během pár dní našlo nový domov u hodných lidí ve Vroutku.

Pes byl vyplašený, bál se přiblížit

„Poslala jsem manžela na Silvestra dopoledne, ať zajede do Podbořan ještě pro nějaký poslední nákup, chtěla jsem rýži na sushi. Když se muž vracel, u bývalého ČSAD viděl viditelně zmateného mladého pejska. Ten byl zároveň vystrašený a plachý, žádný jeho majitel nebo průvodce nikde poblíž nebyl. Manžel zastavil auto a snažil se psa odchytit, aby ho někdo nepřejel. Pes však byl velmi vyplašený a nechtěl se přiblížit. S odchytem nakonec pomohla ještě jedna slečna, která kolem místa běžela při svém tréninku,“ popsala začátek setkání s pejskem Blanka Vodvářková Burdová, která bydlí ve Vroutku a jejíž manžel Václav psa s pomocí běžkyně nakonec chytili. „Na místě se domluvili se slečnou, že manžel si psa vezme zatím k sobě. Běžkyně říkala, že ona by zvíře ani neměla kam dát,“ vypráví na dotaz naší redakce paní Blanka.

Rodina hledala původního majitele

Rodina z Vroutku bydlí v domku, má i několik dalších zvířat, a tak si nalezené štěně zatím vzala k sobě s tím, že se o psa postará. Zároveň se snažili hledat jeho původního majitele pomocí internetu. „Dala jsem na sociální sítě už hned na Silvestra několik jeho fotek, popis pejska a informaci, že je zatím u nás a že pokud se najde jeho majitel, kterému třeba utekl, může se o něj přihlásit, pejska mu vrátíme,“ uvedla Blanka Vodvářková Burdová.

O psa se zatím nikdo nepřihlásil, případný domov už má

Teď už uplynulo pět dní a o štěně se zatím nikdo nepřihlásil. „Pokud se nikdo nenajde, pejska si necháme u nás. Už to tak i vypadá. Už jsme mu dali i jméno – Ben. Manžel i naši dva synové si ho úplně zamilovali,“ směje se paní Blanka. „Určitě u nás bude spokojen, máme spoustu zvířat, psy i kočky, sám tam nebude a místo se vždy najde. Když se majitel nezjistí, psa si necháme, nikam do útulku ho dávat nebudeme,“ říká.

Rodina už dříve adoptovala také kocoura

Ben je podle ní kříženec jezevčíka. Rodina už mu domluvila i veterinární vyšetření a bude se i zjišťovat, zda je pes očipovaný. Jak se ocitl sám u Podbořan na silnici, není přesně jasné. Mohl být zaběhnutý a vyplašený třeba kvůli zmiňovaným petardám, stejně tak ho ale mohl například i někdo „vyhodit“ z auta jako třeba nevhodný nebo nechtěný vánoční dárek, což se také někdy stává. „U nás mu špatně nebude, uděláme, co můžeme, abychom mu poskytli dobré prostředí,“ říká paní Blanka, která pracuje ve výchovném ústavu mládeže ve Pšově a její manžel zase jezdí až do Nexenu v zóně za Žatcem. Rodina už v minulosti podobně „adoptovala“ také jednoho ze svých kocourů, pojmenovaného jako Jerryho, který měl být původně utracen kvůli zranění.

ČTĚTE TAKÉ: Myslivci u Blatna prošli pole s vojtěškou a zachránili tři srnčata před sekačkami

ČTĚTE TAKÉ: Lesáci na Doupově našli bezvládného orla. Zabalili ho do bundy a převezli k ošetření

ČTĚTE TAKÉ: Lidé a společnosti s dobrým srdcem pomohli útulku v Jimlíně. Díky jeho péči se podaří zachránit stovky zvířat ročně

ČTĚTE TAKÉ: Peněženka s devíti tisíci najednou byla pryč. Po dni hledání příběh dopadl dobře, měla jsem štěstí, říká Klára ze Žatce

(na snímcích: nalezené štěně se vyhřívá v teplíčku u kamen a dole je již na dvorku se svými novými kamarády. Foto archiv rodiny)