V budově po bývalém DDM se teď budou scházet sportovci, kteří rádi šlapou na kole

Postoloprty – Tři desítky let si tam ve volném čase hráli školáci, mládež a jejich vedoucí, pak objekt na více než dva roky osiřel a zůstal prázdný. Ale teď v průběhu února se znovu zaplní a bude nabízet služby pro veřejnost. V bývalém Domě dětí a mládeže v Postoloprtech (DDM), který město nechalo „zrušit“ a spojit ho se základní školou, se usídlí sportovci. Lidé si tam budou moci přijít „zajezdit“ na rotopedech, zajít na spinning, tedy šlapat a posílit kondici na cyklistických strojích, určených do interiéru.

Pronájem je od února na dobu neurčitou

Část opuštěné budovy, zejména tělocvičnu, ale i některé další místnosti a vybavení, si pronajala od města podnikatelka, která bude v objektu provozovat „interiérové cyklistické centrum“ a nabízet možnost cvičení pro veřejnost ve formě tzv. spinningu. Rada města schválila podmínky pronájmu v závěru ledna. „Pronájem je od února na dobu neurčitou, prostory mají přes 100 metrů čtverečných, kromě tělocvičny k nim patří i chodba a sociální zařízení,“ shrnul z usnesení rady města Zdeněk Pištora, starosta Postoloprt. Měsíční nájemné bude činit přibližně 3 300 Kč, vyplývá z rozhodnutí radních.

Jiný zájemce se nepřihlásil

„O prostory s cvičebním sálem a zrcadly v přízemí budovy bývalého DDM projevila zájem mladá podnikatelka z Postoloprt. Chce tam začít provozovat sportovní činnost, tzv. indoor cycling. Město předtím zveřejnilo nabídku k pronájmu těchto prostor. Žádný jiný zájemce se nepřihlásil,“ popsala na dotaz naší redakce Jana Fišerová, tajemnice Městského úřadu Postoloprty.

Bývalý DDM ukončil činnost před dvěma roky

Budova bývalého DDM na Jiráskově náměstí je prázdná od ledna 2022. DDM z rozhodnutí města ukončil činnost a jako právní organizace zanikl ke 31. prosinci 2021. Kroužky a další zájmové nebo sportovní činnosti, které pro děti a jejich volný čas zajišťoval, se přesunuly do areálu ZŠ Draguš, kde v souvislosti se změnami vzniklo nové Středisko volného času. O sloučení DDM a ZŠ rozhodli zastupitelé města již v červnu 2021, nástupnickou organizací určili základní školu.

Co bude dál s objektem? Uvažuje se i o možném přestěhování městské policie

DDM předtím ve městě působil od roku 1987. Po zrušení vyvstala otázka, co se bude dál dít s prázdnou budovou. Město zprvu uvažovalo, že by z ní nechalo vytvořit novou veterinární kliniku, do níž by se přesunuly ordinace veterinářů působících nyní u náměstí. Tento záměr ale později „padl“ hlavně kvůli nutným velkým investicím na přestavbu a vybavení. V současnosti na radnici existují úvahy o možnosti vytvořit v budově výhledově novou služebnu a zázemí pro městskou policii. „Tento záměr se ještě pořád posuzuje, konečné rozhodnutí o přestěhování městské policie do prostor bývalého DDM ještě nebylo učiněno, ale uvažuje se o tom,“ potvrdila pro naši redakci Jana Fišerová.

(ilustrační foto nahoře: sportování na kolech, foto Spinning klub v Brně)

ČTĚTE TAKÉ: Pár dní a konec. DDM Postoloprty vyklidí svou tradiční budovu. Kroužky budou od nového roku jen ve škole

ČTĚTE TAKÉ: Co bude dál s budovou po bývalém DDM? Veterináři do ní nepůjdou, město teď hledá jiné možnosti

ČTĚTE TAKÉ: Bývalé sídlo pošty v Postoloprtech: možná v něm bude cukrárna