Očkovací centrum v Podbořanech otevře přibližně v červnu. Zatím se do něj ještě nedá zaregistrovat

Podbořany – Očkovací centrum pro veřejnost proti Covid-19 v Podbořanech se teprve připravuje. Umístěno bude v areálu domova seniorů. Tam ale musí nejprve proběhnout potřebné menší stavební úpravy. Centrum rozjede svou činnost až za několik měsíců a v současnosti tedy ještě není možné se elektronicky zaregistrovat pro podání vakcíny v podbořanském centru.

Lidé už se ptali a chtěli se registrovat do Podbořan

Informovala o tom Zuzana Marcelly, vedoucí sociálního a zdravotního odboru podbořanské radnice a koordinátorka pro očkování za Městský úřad Podbořany. „Lidé z Podbořan a okolí už na konci února zaznamenali informaci, že se v našem městě chystá zřízení a otevření očkovacího centra. Na radnici pak začaly přicházet dotazy, zda je možné už teď se do něj zaregistrovat při vyplňování potřebných formulářů přes internet. V současné době registrace přímo do Podbořan ještě možná není. Pokud lidé chtějí dostat dávku co nejdřív, musí se tedy ještě teď zaregistrovat do jiných míst, kam to ze svého bydliště mají blízko, například do Loun, Žatce, Rakovníka,“ upřesnila Zuzana Marcelly.

Provozy očkovacího centra a domova seniorů budou od sebe odděleny

V současnosti podle ní probíhá řízení mezi podbořanskou radnicí, krajským úřadem, hygieniky a dalšími institucemi o budoucím otevření podbořanského očkovacího místa, následovat budou ještě potřebné stavební úpravy v areálu domova seniorů. „Provoz nového očkovacího centra pak bude zcela oddělen od provozu domova seniorů, aby vše vyhovovalo bezpečným zásadám proti šíření epidemie,“ sdělil už v únoru starosta Podbořan Radek Reindl. Podle tajemníka podbořanské radnice Martina Gutzera by nové podbořanské centrum podle nynějších odhadů mohlo být připraveno k zahájení provozu přibližně od června.

V okrese se očkuje v Lounech a Žatci

V okrese Louny je nyní jedno oblastní očkovací centrum pro veřejnost v Žatci a druhé v Lounech. Obě jsou v areálech nemocnic. „Situace kolem očkovacího místa v Podbořanech se stále vyvíjí, o termínu jeho spuštění i o umožnění registrací do Podbořan budeme včas informovat. Očkovací místo pak bude dostupné k registraci pro občany celého mikroregionu Podbořanska i třeba pro občany blízkých obcí ze sousedních krajů,“ slíbila Zuzana Marcelly.

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech vznikne také očkovací centrum pro veřejnost. Umístěno bude v areálu domova pro seniory

ČTĚTE TAKÉ: Centrum v Žatci už očkuje, v Lounech se rozjezd chystá na březen

ČTĚTE TAKÉ: Další domov seniorů bojuje s nákazou. Vojáci teď pomáhají ve Vroutku

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)