Další domov seniorů bojuje s nákazou. Vojáci teď pomáhají ve Vroutku

Podbořansko – Zatímco v domovech seniorů v Lounech, Žatci i Podbořanech po předchozích problémech se v posledních týdnech situace kolem Covid-19 zklidnila a od ledna tam nikdo neměl pozitivní výsledek testu, nyní se do složitého stavu dostal Domov pro seniory ve Vroutku u Podbořan. V polovině února se tam vyskytlo několik potvrzených případů nákazy, hygienici vydali zákaz návštěv a od tohoto týdne pomáhají v zařízení s péčí o klienty dobrovolníci a vojáci.

Skoro rok jsme byli téměř bez nákazy, ale teď to přišlo

„Skoro celý rok se nám dařilo držet domov téměř bez nákazy, ale teď se naše obavy naplnily a počty nakažených klientů i pracovníků stoupají. Tým pracovníků poskytujících přímou péči už je kvůli nákaze a karanténám značně oslaben. Proto jsme prostřednictvím Ústeckého kraje oslovili dobrovolníky, zda by nepřišli pomoci, od úterý k nám nastoupili také vojáci. Věřím, že díky nim nelehkou situaci zvládneme, děkuji všem za pomoc,“ uvedla ředitelka Domova pro seniory Vroutek Markéta Sosnová.

Od 17. února platí zákaz návštěv

Zákaz návštěv ve Vroutku platí od 17. února. Zřizovatelem domova je město Vroutek, v objektu bydlí kolem padesáti klientů.

Vojáci pomáhali už i v Podbořanech a Lounech

Domovy pro seniory v Lounech, Žatci i Podbořanech se potýkaly s koronavirovou nákazou u svých klientů i pracovníků postupně už od podzimu. Nejhorší situace byla na přelomu října a listopadu v Podbořanech, kde mělo pozitivní test na Covid-19 v té době více než šedesát lidí. V listopadu a prosinci „řádila“ nákaza zase v Lounech a v trochu menší míře i v Žatci. V Podbořanech a později i v Lounech pomáhali s péčí o seniory v době největší krize také vojáci Armády ČR. Teď se podobná situace opakuje ve Vroutku.

ČTĚTE TAKÉ: Dobré zprávy ze tří domovů pro seniory: od ledna jsme všichni bez potíží. Celostátní situace se ale nelepší

ČTĚTE TAKÉ: V domově seniorů se nakazilo už přes šedesát lidí, v celém městě jich je stovka

ČTĚTE TAKÉ: Vojáci pomohli už v Podbořanech, teď nastoupí také k seniorům do Loun

(na snímku nahoře jsou sestřičky v domově ve Vroutku v ochranných oblecích, foto: Domov pro seniory Vroutek)