Na výlet s novou sportovní lahví. Rozhlednu v Kryrech teď mohou mít turisté všude s sebou

Kryry – Kdo rád chodí do přírody na výlety a zároveň je i „fanouškem“ různých dominant, symbolů, neobvyklých míst a zajímavostí v okrese Louny, na příští výšlap už si třeba s sebou může vzít novou pomůcku k občerstvení po cestě. Je to sportovní láhev na pití, na níž je vyobrazena známá rozhledna v Kryrech a vedle ní také havran v erbovním štítu coby znak města Kryr.

Láhev je k mání za méně než stovku

Novinku jako suvenýr a sportovní pomůcku začne od závěru srpna prodávat Městský úřad v Kryrech. Cena není vysoká, zájemci mohou láhev s karabinou na připevnění k opasku či přezce batohu pořídit za 85 korun. Město může tuto láhev také v budoucnu používat jako dárek a reklamní předmět například při návštěvách různých delegací, obchodních partnerů a podobně.

Rozhledna je symbolem Kryr už skoro 120 let

Rozhledna v Kryrech je jedním z nejznámějších symbolů městečka i celého Podbořanska. Postavena byla v letech 1905-1906. Pro turisty je otevřena v sezoně od dubna do října k vyhlídce vždy o víkendech a státních svátcích od 12 do 16 hodin. Pokud by zájemci chtěli přijet a vystoupit na rozhlednu v jiném termínu, lze to předem domluvit při kontaktu s kryrskou radnicí.

Rozhledna i celé Kryry ožijí nyní v sobotu

Okolí rozhledny a celé město Kryry ožijí nyní v sobotu (26.8.), kdy bude firma AGC, výrobce plochých skel pro nábytkářský průmysl, slavit třicet let svého působení ve městě a k této příležitosti připravila program pro veřejnost. Dopoledne bude probíhat den otevřených dveří pro všechny zájemce přímo v areálu továrny a potom bude následovat zábavné odpoledne a večer v prostoru letního kina v Kryrech a také u rozhledny. Zábavný program společně připravily firma AGC, občanský spolek Lekaf Kryry, kryrská radnice a další pomocníci. Vstup na všechny součásti slavnosti je bezplatný. Podrobný kompletní program najdete ZDE.

ČTĚTE TAKÉ: Firma AGC v Kryrech bude slavit 30 let. Na konec srpna připravila prohlídky i zábavný den v letním kině

ČTĚTE TAKÉ: Oslava v kouzelné atmosféře, skvělé poetické fotky! Rozhledna v Kryrech završila 115 let

ČTĚTE TAKÉ: Vodník, patron cyklistů a výletníků: přes zimu seděl v chatě ve sprše, od jara do podzimu hlídal řeku, směje se majitelka

(na snímcích: kryrská rozhledna při uměleckém nasvícení před dvěma roky, když slavila 115 let od prvního otevření. Vpravo dole je jako motiv na nové sportovní lahvi. Foto Laurencia Helásková a město Kryry)