Po neděli začne uzavírka u Velké Černoci. Potrvá tři týdny

Žatecko – Po neděli začne uzavírka, objížďky a další možné související dopravní komplikace v oblasti Velké Černoci, Svojetína a Nové Hospody, osad na pomezí Žatecka a Rakovnicka. Kompletně uzavřená bude silnice mezi Velkou Černocí a Svojetínem, vedoucí kolem rybníka. Důvodem je oprava silnice, omezení potrvají tři týdny.

Objížďka měří asi šest kilometrů

Uzavírka začne v pondělí 28. srpna a skončí v neděli 17. září, vyplývá z veřejné vyhlášky k situaci, kterou tento týden vydal Městský úřad Žatec, odbor dopravně správních agend. Při spojení mezi oběma obcemi, které od sebe dělí jen asi dva kilometry, a přitom jedna z nich je na Rakovnicku (Svojetín) a druhá v okrese Louny (Velká Černoc, spadající jako tzv. místní část pod Měcholupy), budou řidiči muset jezdit objížďkou po hlavním tahu Žatec – Rakovník přes Novou Hospodu. Tato objížďka měří asi 6 km.

Oblíbená oblast na houby

Změny se dotknou jak obyvatel obou obcí, tak i například chalupářů nebo dalších „rekreantů“, protože uvedená oblast je v sezoně hodně oblíbená také třeba u houbařů, kterých do tamních lesů především ze Žatce jezdí auty velké množství.

Omezení skončí 17. září

Uzavření silnice budou avizovat dopravní značky i zábrany na obou koncích úseku, stejně tak v okolí budou i značky navádějící řidiče na objížďky. Všechna omezení skončí 17. září, uvádí vyhláška žatecké radnice.

(na snímku nahoře: silnice ve Velké Černoci při příjezdu od Svojetína, právě ta se bude nyní na přelomu srpna a září opravovat a bude uzavřena. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: To není silnice, to je slalom mezi dírami! Lidé by se však přece jen měli dočkat opravy hlavní cesty mezi Žatcem a Rakovníkem

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: deset mladých lidí zahynulo na přejezdu v Deštnici. Na počátku tragédie byl spor na pracovišti

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: tank jel na slavnost do Prahy. Skončil v Holedeči v troskách zbořeného mostu