Králíci, holubi, andulky. Chovatelé připravili výstavu, která potěší hlavně děti

Dobroměřice – Kdo má rád zvířata, může se přijít podívat o víkendu na chovatelskou výstavu do Dobroměřic. Setkání může přinést zajímavé zážitky hlavně dětem a rodinám. V aktuálních tropických vedrech však musí chovatelé a vystavovatelé o zvířata hodně pečovat, aby jejich stres z horka byl co nejmenší a aby samozřejmě netrpěla žízní.

Více než dvě stě zvířat

„Vystaveno bude zhruba 70 holubů, sto kusů drůbeže a také 35 králíků. Návštěvníci uvidí i exotické ptactvo, například andulky, korely, zebřičky. Výstava pro veřejnost bude otevřena v sobotu 26. srpna od 8 do 17 hodin v areálu u rybníčku pod kostelem,“ uvedl na dotaz naší redakce Josef Vilhelm, předseda základní organizace Českého svazu chovatelů v Dobroměřicích.

Klece jsou ve stínu, králíků je méně, horko je náročné

„Všechny klece máme umístěné tak, aby byly ve stínu stromů. Kvůli velkému horku musíme zajistit i stálý dostatek vody na pití, zvířata se dají případně i lehce osvěžit mírným postřikem, aby se ochladila. Protože je velké vedro, vzali jsme do výstavy méně králíků, kteří horkem trpí více než třeba exotičtí ptáci, ti jsou na vedra zvyklí. Králíků na jiných výstavách míváme třeba i devadesát nebo sto, tady jich teď bude jen přes třicet, aby se moc nestresovali,“ vysvětlil Josef Vilhelm.

Výstavu doprovodí i rybářské závody a večer posezení s country hudbou

Organizace chovatelů v Dobroměřicích má aktuálně šestnáct členů. V celém okrese Louny je celkem 180 členů Českého svazu chovatelů. Výstava začala odbornou hodnotitelskou částí už v pátek a pro veřejnost bude otevřena v sobotu. Letos jde o její šestý ročník. K výstavě proběhnou i další dvě doprovodné akce: rybářské závody na uvedeném rybníčku a večer následně po skončení výstavy posezení na břehu s country hudbou a občerstvením. Hrát bude kapela 4. cenová, která přijede z Chomutovska, začátek je v 19 hodin.

(ilustrační snímek nahoře: děti a zvířata na výstavě. Foto město Hořice)

ČTĚTE TAKÉ: Každý rok se u nás doma vylíhne 400 kuřat, smějí se dva mladí chovatelé z Veltěž

ČTĚTE TAKÉ: Promrzlý papoušek seděl na větvi u Ohře. Pomáhali mu lidé z Postoloprt i z druhého konce republiky

ČTĚTE TAKÉ: Šťastný konec: zmatené vystrašené štěně běhalo na okraji Podbořan. Teď už má nový domov u rodiny ve Vroutku