Úspěšná pouť v Ročově: návštěvníků přijelo rekordně, pivo v horkém dni teklo proudem, směje se starosta

Ročov – Stovky návštěvníků, horké letní počasí, chutné studené pivo jako osvěžení, ale i prohlídka a mše v klášteře, stánky se zajímavým zbožím a neobvyklými suvenýry, nebo třeba také prohlídka chmelové česačky v době krátce po zahájení sklizně – to vše nabídla v neděli (20.8.) obnovená pouť v Dolním Ročově v okolí známého kláštera ukrytého mezi svahy Džbánska. Tradici pouti před několika lety obnovil městys Ročov.

Jsme rádi, že se akce povedla

„Návštěvníků tentokrát přišlo a přijelo opravdu rekordně, pivo teklo proudem, počasí nám přálo celý den,“ smál se starosta Ročova Vojtěch Václav Pour. „Jsme moc rádi, že se akce vydařila, že o ni lidé měli zájem. Návštěvníci se mohli občerstvit, zajít na mši, prohlédnout si několik zajímavých stánků a odnést si domů nějakou maličkost. Odpoledne k dobré náladě hrála nejdříve dechovka Šumařinka a pak skvělé Duo Taurus, které mělo velký úspěch,“ chválil starosta.

Hosté z Německa si prohlédli i práci s chmelem

„Bylo to moc pěkné, celá pouť se vrátila po letech dolů na náves, děda s babičkou by měli radost, už se těšíme na další akci,“ pochválila pořadatele také například Růžena Kučabová, která přijela na pouť z Kladna. Někteří návštěvníci přijeli i ze zahraničí, mezi nimi byli například hosté z partnerského městečka Reichenbach – Rotschau v Německu. Ti si kromě pouti prohlédli v Horním Ročově i areál česačky „za provozu“, protože v uplynulých dnech již také začala tradiční sklizeň chmele.

Pouť byla letos prodloužená

„Letos byla pouť mimořádná v tom, že byla rozšířená a prodloužená. Všechny atrakce se přesunuly do Dolního Ročova a my jako pořadatelé jsme nechali prodloužit i hudební produkci až do 18 hodin, aby si všichni užili pouťový den co nejvíce.  Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří pomohli s organizací pouti, všem pracovníkům úřadu a zaměstnancům, kteří připravili Dolní Ročov na velkou akci a starali se o příchozí celou neděli. Také moc děkuji všem návštěvníkům za skvělou atmosféru a už se těšíme na příští rok,“ vzkázal starosta.

(na snímcích: lidé na letošní pouti v Dolním Ročově. Foto městys Ročov)