V Lubenci se připravuje výměna silničního mostu v Pražské ulici na bývalém průtahu. Na řidiče z městečka čeká řada omezení

Lubenec, Podbořansko – Po nedávném částečném omezení provozu na nově vybudované dálnici D6, obchvatu Lubence, kde se pomocí těžké techniky „nadzvedával“ a opravoval most přes Blšanku, se v tomto městečku na Podbořansku chystá kompletní výměna také dalšího silničního mostu. Půjde o most přes Struhařský potok v Pražské ulici v centru Lubence, položený na bývalém hlavním průtahu přes městys. Lubenec leží na hlavním silničním tahu Praha – Karlovy Vary.

Výměna se připravuje už několik let

Krajský úřad Ústeckého kraje v těchto dnech zahájil stavební řízení k chystané výměně mostu. Stavební práce by tak teoreticky mohly začít už v průběhu příštího roku, pokud se bez komplikací a rychle podaří najít dodavatele prací ve veřejné soutěži o zakázku. Výměnu mostu připravuje Ředitelství silnic a dálnic ČR už několik posledních let, letos v létě požádalo úřady o stavební povolení.

Krajský úřad nyní zahájil stavební řízení

Most leží v Pražské ulici ve východní části městečka přibližně v místech u průmyslového areálu a STK. Struhařský potok vytéká ze známého Lubeneckého rybníka a potom míří právě do míst s uvedeným mostem. Krajský úřad Ústeckého kraje v závěru listopadu zahájil stavební řízení. Z dokumentů vyplývá, že kvůli rekonstrukci mostu bude silnice v centru Lubence určitou dobu uzavřena, při stavebních pracích bude také obsazeno několik okolních pozemků. Řidiči z městečka se musí připravit na určité komplikace a omezení, ostatních „jen projíždějících“ se to již nedotkne, protože k tranzitní dopravě slouží právě zmiňovaný nový obchvat, který byl pro motoristy poprvé otevřen loni v srpnu.

Současný most půjde pryč, nový bude široký přes 20 metrů

„Současný most v Pražské ulici bude odstraněn, na jeho místo bude osazen zcela nový most. Ten bude široký 24 metrů, na jedné jeho straně včetně i další navazující komunikace bude i chodník pro pěší, na druhé jen silniční svodidlo. Nový most je navržen jako prefabrikovaná uzavřená železobetonová klenba,“ vyplývá z dokumentů k rozhodnutí o zahájení stavebního řízení, jež podepsala Jana Filipová, vedoucí speciálního stavebního úřadu z Krajského úřadu Ústeckého kraje. Nyní bude následovat veřejná soutěž, stavební povolení, což potrvá ještě několik měsíců, a pak už by mohly začít reálné stavební práce.

(ilustrační foto nahoře: Lubenec s kostelem a Pražskou ulicí. Foto Jaroslav Pohůnek)