Co bude dál s budovou po bývalém DDM? Veterináři do ní nepůjdou, město teď hledá jiné možnosti

Postoloprty – Děti i jejich vedoucí z budovy odešli ke konci roku 2021. Objekt po bývalém Domě dětí a mládeže (DDM) v Postoloprtech je teď už skoro dva roky prázdný. Zprvu se uvažovalo o tom, že by v něm mohla být vytvořena ambulance veterinářů, kteří by se mohli do něj přestěhovat ze současných prostor u hlavního náměstí, ale tento záměr nakonec padl. Přesné využití budovy bývalého DDM v současnosti není jasné, město bude dál zvažovat různé možnosti.

Jednou z možností je i služebna městské policie, ale je to zatím jen úvaha

Na dotaz naší redakce to uvedl Zdeněk Pištora, starosta Postoloprt. „Jednou z možností je výhledově do této budovy přemístit služebnu městské policie. Ale v tomto ohledu není vůbec nic rozhodnuto, zatím je to opravdu jen ve fázi myšlenek,“ odpověděl starosta pro naši redakci. Opuštěná budova na severním okraji města na konci sídliště a poblíž železniční trati je zatím „zakonzervovaná“ a město bude ještě hledat a posuzovat více možností pro její budoucí využití.

Město a veterináři se nedohodli

Původně existoval záměr vytvořit v objektu novou veterinární kliniku. Odhadované náklady na nutnou přestavbu pro tento účel se pohybovaly kolem tří milionů korun. Město chtělo „přestěhovat“ veterinární ordinace ze současného sídla v centru města na jiné místo, protože v budoucnu chystá velkou přestavbu náměstí a historického jádra a veterinární ordinace se do těchto prostor po přeměně podle představ radnice tematicky nehodí. Veterináři i zástupci města spolu o této otázce několikrát jednali, nakonec se však obě strany nedohodly.

DDM byl zrušen po 34 letech činnosti

DDM ve své budově na Jiráskově náměstí působil déle než 30 let, od roku 1987. V roce 2021 ale zastupitelé města rozhodli, že DDM jako organizaci sloučí se základní školou. Všechny kroužky a další volnočasové aktivity dětí se tak přesunuly do areálu ZŠ na Draguši, kde vzniklo nové centrum pro volný čas. DDM Postoloprty coby samostatný právní subjekt definitivně ukončil svou činnost, uzavřel svou historii a opustil původní budovu ke 31. prosinci 2021.

(na snímku nahoře: budova bývalého DDM v Postoloprtech. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Do budovy po bývalém DDM by se mohli nastěhovat veterináři. Město má zájem přemístit ordinace z centra na jiné místo

ČTĚTE TAKÉ: Krásná kaple v Postoloprtech bude mít nový oltář a lavice. Do práce se pustí odborní restaurátoři

ČTĚTE TAKÉ: Promrzlý papoušek seděl na větvi u Ohře. Pomáhali mu lidé z Postoloprt i z druhého konce republiky