Loděnice půjde do zimy s novým systémem vytápění, město jí dalo příspěvek

Louny – Tradiční loděnice s klubovnou a dalším zázemím na levém břehu Ohře v Lounech u mostu Veslařů bude na nadcházející zimu dobře vybavena díky lepšímu a modernějšímu systému vytápění. Město Louny na přestavbu topného systému poskytne finanční příspěvek. Rada města to schválila nyní v září.

Město schválilo příspěvek 350 tisíc

„Členové rady města odsouhlasili příspěvek 350 tisíc korun. Peníze půjdou na kompletní výměnu topného systému, na pořízení nového zdroje tepla, nových topných těles i potrubí v objektu loděnice,“ shrnul z usnesení radních Milan Rychtařík, starosta Loun.

Klub má nyní zhruba 150 členů

Veslařský klub Ohře Louny byl založen v roce 1883, letos dosáhl výročí 140 let působení v Lounech. „Aktuálně má náš klub zhruba 150 členů,“ uvedl na dotaz naší redakce Filip Černý, předseda VK Ohře Louny. Vytápění bude podle něj přestavěno tak, že starý kotel na tuhá paliva se „zruší“ a místo něj bude klub nově využívat tepelné čerpadlo.

Původní představa byl klub pro zábavu a volný čas, později vychoval mnoho špičkových sportovců

Klub vznikl před 140 lety, podle původních představ tehdejších zakladatelů měl být zaměřen hlavně jen na zábavu a rekreační sport, například výlety na vodě nebo zimní bruslení při lampionech na zamrzlé lounské tůni, uvádí VK Ohře na svých webových stránkách. Zanedlouho se ovšem ze zábavného klubu stal klub sportovní a tato tradice trvá dodnes, mezi jeho členy se postupně prosadilo velmi mnoho úspěšných reprezentantů ČR. Loděnice ve své současné podobě vznikla zhruba kolem roku 1955.

(na snímku nahoře: loděnice u řeky v Lounech. Foto VK Ohře Louny)

ČTĚTE TAKÉ: Po neděli začne oprava stezky u Ohře v Lounech, do konce září má být hotovo

ČTĚTE TAKÉ: Skoro milion korun každý rok. Škody po vandalech musí platit města Louny i Žatec většinou ze svých rozpočtů

ČTĚTE TAKÉ: Uklízíme park, zvelebujeme majetek města, zvedli jsme úspěch výstav, uvádí firma Diamant Expo. Město jí dalo výpověď