Jiřina Bohdalová měla už v listopadu vystoupit v Lounech. Pořad byl zprvu odložen a pak zcela zrušen, herečce se zhoršilo zdraví

Louny – Jiřina Bohdalová, jedna z nejoblíbenějších českých hereček, měla na konci listopadu vystoupit v zábavné „talk show“ v divadle v Lounech. Představení bylo ale zrušeno, protože umělkyni, jíž je 91 let, se zhoršil zdravotní stav a na pár dní v té době musela i do nemocnice. Divadlo tehdy oznámilo, že hledá náhradní termín s předběžným předpokladem na leden nebo únor 2023. Avšak představení už se neodehraje. Nakonec bylo zrušeno úplně, protože herečka právě kvůli zhoršenému zdraví v lednu oznámila, že musí přerušit svou hereckou kariéru, a to prozatím minimálně do konce letošní divadelní sezony.

Divadlo vrací vstupenky, náhradní termín nebude

„Vystoupení paní Jiřiny Bohdalové v Lounech je zrušeno bez náhrady. Návštěvníkům vrátíme peníze za už zakoupené vstupenky. Paní Bohdalové přejeme brzké uzdravení a pevné zdraví,“ informovalo v průběhu ledna Vrchlického divadlo v Lounech na svém webu i na sítích. Původně měla Jiřina Bohdalová v Lounech vystoupit 30. listopadu, o setkání se známou umělkyní měly zájem desítky příznivců divadla i této dlouhé roky oblíbené herečky.

Herečka stále aktivně vystupovala v divadle i přes úctyhodný věk

Jiřina Bohdalová se narodila v květnu 1931 v Praze, vystudovala DAMU a od 60. let 20. století se postupně stala jednou z nejznámějších, nejobsazovanějších a také nejoblíbenějších divadelních a později i filmových a televizních hereček. V letech 1967–2004 měla stálé angažmá v Divadle Na Vinohradech. I v současnosti i ve svém úctyhodném věku pravidelně hrála v divadle, v posledních letech to bylo především v Divadle Na Jezerce. Loni v listopadu jí velké komplikace způsobily problémy s páteří a zlomený obratel po pádu, uvedl server idnes.cz. Herečka přerušila svou kariéru minimálně do letošního června, do konce aktuální divadelní sezony. Jak to bude dál ve druhé polovině roku, to se teprve uvidí podle vývoje zdravotního stavu. „Kdyby nezvládala velká představení, ráda by alespoň pokračovala ve svých besedách, u kterých může sedět,“ doplnil server idnes.cz. Podobná beseda měla být i v Lounech. Dcerou Jiřiny Bohdalové je další velmi oblíbená česká herečka Simona Stašová.

(na snímku nahoře: oblíbená herečka Jiřina Bohdalová, držitelka ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra. Foto Divadlo Na Jezerce)