Svatý Martin na koni měl loni úspěch, a tak v sobotu přijede do Podbořan znovu

Podbořany – Po úspěšné loňské premiéře letos znovu přijede na náměstí do Podbořan svatý Martin, aby potěšil hlavně děti a rodiny. Minulý rok se do města vydal sice nikoli na bílém koni, ale přifrčel na hnědákovi, ovšem nikomu to nevadilo, do průvodu se s dobrou náladou zapojila více než stovka lidí a účastníci prožili neobvyklý a zajímavý večer.

Program na náměstí začne v 16 hodin

Kdy jindy by měl Martin v sedle přijet než v den svého svátku, takže setkání proběhne v sobotu 11. listopadu. Program na náměstí TGM začíná v 16 hodin. Děti se mohou těšit na ohrádku se živými zvířaty, dospělí zase na ochutnávky svatomartinského vína i na další občerstvení. Po setmění pak přijede „rytíř Martin“ na koni – stejně jako loni to bude jezdec s ořem ze statku Chmelištná. Na závěr se pak všichni společně ještě vydají s rozsvícenými lampiony na krátký průvod ulicemi města.

Pořadatelé hledali i anděla na chůdách

„Aby byly scénky a průvod stylovější a zajímavější, hledali jsme ještě před akcí dobrovolníka, který umí chodit na chůdách a ujal by se role anděla, jenž bude doprovázet svatého Martina. Jestli se nám to povedlo, to zjistí všichni návštěvníci přímo na místě,“ uvedla Zuzana Bechyňová Jiranová z občanského spolku Centrum Chůvička, který je hlavním pořadatelem sobotního setkání. Podobně před pár dny uspořádali členové spolku pro lidi v Podbořanech také obdobnou akci k Halloweenu. Dalším pořadatelem je Svaz tělesně postižených Louny a martinské setkání finančně podpořily i Ústecký kraj a skupina MAS Vladař, což je organizace pečující o rozvoj regionu Podbořanska a Doupovska.

ČTĚTE TAKÉ: Neobvyklá akce v Podbořanech: na náměstí poprvé v historii přijede svatý Martin na koni

(na snímcích: svatý Martin při loňském příjezdu do Podbořan třímal i vlajku města. Dole jsou účastníci s lampiony, kteří se už velmi těšili na rytíře a na průvod. Foto Laura Helásková)